Süleyman Pekin müdürleri istifaya çağırdı

Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin önceki gün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonucu görevden alınan okul mü...

Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin önceki gün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonucu görevden alınan okul müdürleri ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Teksif İş Kocaeli Şubesi’nde düzenlenen basın açıklamasına Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin yanı sıra Yaşar Şanlı, Türk Eğitim-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Mustafa Kılıç, Sendika Avukatı Fahriye Yiğit ve görevden alınan okul müdürleri katıldı.

 

KELLE AVCILIĞI YAPTILAR

AKP iktidarı tarafından ülke genelinde bir gecede 7 bin 500 müdüre yönelik kelle avcılığı yapıldığını söyleyen Süleyman Pekin, “Kocaeli’de Türk Eğitim-Sen mensubu 138 okul müdüründen yalnızca 36 tanesi bırakılmıştır. Üstelik en başarılı olanlar, okullarını sıfırdan alıp belli bir yere getirenler, denetimlerden yüksek puanla çıkanlar ve daha niceleri topluca cezalandırıldı. Bu arkadaşlarımıza yapılan zulüm zaten ilçe milli eğitim müdürlerinin ve şube müdürlerinin birkaç ay önce atanmasıyla tasarlanmıştı” dedi.


SOKAĞA ÇIKMASINLAR

Pekin, “28 Şubat’ın tetikçi müfettişleri gitti, 21 Ağustos’un tetikçi müdürleri geldi. Koltuk ve makam için kula kulluk-köpeklik yarışı yapan bu insanlarda azıcık şeref ve haysiyet varsa sokağa çıkmasınlar. Bu büyük kıyıma yol veren, bu ilin Valisi olmak üzere sorumluları istifaya davet ediyoruz. İlin Valisi, Kocaeli’de eğitimin kalan başarılı kısmını da bitiren adamdır. İl Milli Eğitim Müdürü ve başta İzmit ilçesi olmak üzere tüm ilçe müdürleri acilen istifa etmelidir” diyerek yetkilileri istifaya çağırdı.


SORUMLULUK SİZİNDİR

Süleyman Pekin son olarak, “İl Başkanı Civelek istifa etsin, yerini değerlendirmeden 97 puan alan Keleşoğlu’na bıraksın. Kestiğiniz o eğitim dalında, Kocaeli’deki herkes vardı. Sorumluluk sizindir. Tek tek davalar açacağız. Genel Merkez nezdinde Anayasa Mahkemesi’ne başvuracağız. Türkiye’nin de en etkili sendikası olan Türk Eğitim Sen’i böyle vuramazsınız. Eğitimle ilgili her toplantıda bu işin hesabı sorulacaktır. Hukuki yönlerden her türlü mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

27 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR