Azerbaycan Kültür Evi TGRT Euro’da tanıtılacak

142’den fazla ülkede yayın yapan TGRT Euro 17 Eylül tarihinde Seka Park’ta bulunan Kocaeli Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi’nde çekimler yaptı. T...

BÜYÜT

142’den fazla ülkede yayın yapan TGRT Euro 17 Eylül tarihinde Seka Park’ta bulunan Kocaeli Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi’nde çekimler yaptı.

TGRT Euro’da Azerbaycan’la ilgili yapılacak belgeselin ilk çekimleri Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi’nde yapıldı.
Çekimlerde Dernek üyelerinin yanı sıra Türkiye Azerbaycan Dernekleri federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar da hazır bulundu.
Başkan Dündar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yapılan anlaşma ile İzmit’in çok güzel yerlerinden biri olan Seka Park’ta 2012 yılında faaliyete geçen Kültür Evi ve Türkiye Azerbaycan dernekleri Federasyonu çalışmaları ile ilgili detaylı bilgi verdi.

Dündar, Kültür Evinde faaliyet gösteren Ulu Önder Haydar Aliyev adına faaliyet gösteren kütüphane ile ilgili de detaylı bilgi vererek, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden özellikle üniversitelerin Yüksek Lisan bölümlerinde eğitim alan öğrenciler kütüphanemize müracaat ederek Dağlık Karabağ, Hocalı Soykırımı, Türkiye-Azerbaycan İlişkileri üzerine çeşitli araştırmalar yapmaktalar.
Federasyon Genel Başkanı Bilal Dündar, böyle bir binayı kendilerine tahsis eden Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan İbrahim Karaosmanoğlu ile emeği geçenlere kamuoyu huzurunda teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Basın Sözcüsü Anar Asadov ise Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi’nde faaliyet gösteren Katliam Müzesi hakkında konuşarak, Müzede yer alan Dağlık Karabağın işgali, Hocalı Soykırımı ve Doğu Anadolu’da ermeni çeteleri tarafından yapılan katliamlarla ilgili detaylı bilgi verdi.

19 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR