Üğümce Köyü’ne eğitim çiftliği kuruluyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilimizin Sığır Damızlık Yetiştiricileri Birliği yönetimini makamında misafir etti. Kocaeli...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilimizin Sığır Damızlık Yetiştiricileri Birliği yönetimini makamında misafir etti. Kocaeli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemil Gülfen, İbrahim Karaosmanoğlu’nu gerçekleştirilecek proje hakkında bilgilendirdi. Gülfen, “Kandıra’nın Üğümce Köyü’nde projelendirdiğimiz 15 dönümlük yer üzerine 300 başlık gebe düve ve eğitim çiftliği kuruyoruz. Burada yetiştirilecek hayvanları ihtiyacı olan ve bu işe yeni başlayacak köylülerimize vereceğiz” dedi.

 

“YAPIM MALİYETİ 1 MİLYON 300 BİN TL”

Cemil Gülfen, “Yapım maliyetiyse 1 milyon 300 bin TL. Bunun 650 bin TL’sini bakanlığımız karşılayacak. Projemizin her şeyi planlandı. Bu çiftlik aynı zamanda eğitim amaçlı olacak. Vatandaşlarımız modern hayvancılığı ve nasıl sağlıklı süt üretimi gerçekleştirilir, burada öğrenecekler” şeklinde konuştu. Başkan Karaosmanoğlu, eğitim çiftliği için gerekli olan su, yol, hafriyat ve istinat duvarları noktasında gerekli desteklerin verileceğini ifade etti.

 

BAKANLIK PROJEYE ONAY VERDİ

Kandıra Üğümce Eğitim Çiftliği Projesi’ne, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın onay vermesinin ardından, anahtar teslim inşaat işleri ile makine ekipman alım işleri için ihale açıldı. Sütaş Eğitim Çiftliği’nden sonra Türkiye’de ikinci olacak çiftliğin temel amacı, birlik üyelerine modern hayvancılığı uygulamalı olarak göstermek ve üyelerin gebe düve ihtiyaçlarını karşılamak olarak belirlendi. Bu projenin hayata geçmesiyle bölge halkının aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunulması da hedefleniyor.

01 Ekim 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR