TEGV Kocaeli Selma ve Mesut Kavurt Öğrenim Birimi açıldı

İzmit Sanayi Sitesi’nde bulunan Mopar Otomotiv’in sahibi Mesut Kavurt ve eşi Selma Kavurt eğitim konusunda örnek bir destekte bulundular. Çift, yakla...

İzmit Sanayi Sitesi’nde bulunan Mopar Otomotiv’in sahibi Mesut Kavurt ve eşi Selma Kavurt eğitim konusunda örnek bir destekte bulundular. Çift, yaklaşık 40 yıl boyunca biriktirdikleri para ile Akçakoca Mahallesi Meteoroloji Yolu Düz Sokak No: 24 adresinde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Kocaeli Selma ve Mesut Kavurt Öğrenim Birimi’ni inşa ettirdi. Yılda bin 500 çocuğun eğitim görmesi beklenen binanın yaklaşık 1,5 milyon liraya mal olduğu belirtiliyor.

 

BÜYÜK PROTOKOL İLGİSİ

Projenin açılışı da oldukça güzel görüntülere sahne oldu. Törene; Mesut ve Selma Kavurt çiftinin yanı sıra, Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, KOTO Başkanı Murat Özdağ, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, Biz İzmitliyiz Platformu Başkanı Hüseyin Erol, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu ve eğitim gönüllüleri katıldı.

 

“BAŞARILI ÇOCUKLAR  BURADAN YETİŞECEK”

Törende konuşan TEG Başkanı Cengiz Solakoğlu, “Geçen sene 19 Mayıs’ta sıfırdan bu bina yapılmaya başlandı. 1 seneden önce bir sürede bina tamamlanıyor. Bahçedeki çiçeklerden, binadaki dekorasyona kadar her şey düşünülmüş. Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın en güzel binasını Mesut Bey tarafından yaptırıldı. Bu kalite çocuklarımızın yetişmesine ciddi katkıda sunacak. Gelecekte burada yetişen çocuklarımız sadece İzmit’e ve Türkiye’ye hizmet edecek” dedi.

 

2 MİLYON 250 BİN ÇOCUĞA DESTEK

Yeni hizmet biriminin Kocaeli’deki yılda bin 500 tane çocuğun eğitim almasını beklediklerini dile getiren Solakoğlu, “Bize destek veren Mesut Bey’e ve değerli eşi Selma Hanım’a teşekkür ediyorum. Biz TEGV olarak bugüne kadar 2 milyon 250 bini aşkın çocuğumuza eğitim desteği verdik. En büyük desteği sayıları 600 bini geçen bireysel bağışçılarımız tarafından sağlanıyor. Bu projelerin birçoğunu yüreği ülke sevgisi ile dolan Mesut Kavurt gibi insanların sayesinde gerçekleştirdi” açıklamasında bulundu.

 

HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Solakoğlu’ndan sonra konuşan ve projeyi kente kazandıran Mesut Kavurt, “Kavurt ailesi olarak mutlu bir gün yaşıyoruz. Çünkü hayalimiz gerçekleşti. Başta eşim Selma Hanım olmak üzere aileme ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Türkiye’de daha fazla çocuğun daha kaliteli eğitim alması için yola çıkan TEGV imza attığı çeşitli projeler ile Türkiye’nin geleceğine ışık saçıyor” ifadelerini kullandı.

 

“EŞİMİ ÇOK SEVİYORUM”

Eğitime desteğin sadece devletten beklenmemesi gerektiğini ifade eden Kavurt şöyle konuştu: “Bundan sonra da sağlığımız ve ekonomik durumumuz müsaade ettikçe eğitime yardım etmeye devam edeceğiz. Bu güzel bina çocuklara armağan olsun. 44 yıllık evliyiz, şu ana kadar sevgi ve saygıyı hiç kaybetmedik. Beraber çıktık bu yola. Onu çok seviyorum” şeklinde konuştu.

 

EĞİTİME YAPILAN YATIRIM İNSANLIĞA YAPILAN YATIRIMDIR

Konuşmasına Selma ve Mesut Kavurt çiftine teşekkür ederek başlayan Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set de, “Eğitime yapılan yatırım insanlığa yapılan yatırımdır. İlimizde bu binanın çevreye ve doğaya uyum sağlaması mahalleye de büyük katkılar sağlayacaktır. Devlet bütçemizden en büyük payı eğitime ayırıyoruz” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

kurdale.jpg

 

04 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR