Ülkü Ocakları’ndan Bursa gezisi

Kocaeli Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Başkanı Sema Keçeci tarafından çoğunluğu üniversite ve lise öğrencisi olan Kocaeli Ülkü Ocakları Bayanları Biri...

BÜYÜT

Kocaeli Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi Başkanı Sema Keçeci tarafından çoğunluğu üniversite ve lise öğrencisi olan Kocaeli Ülkü Ocakları Bayanları Birimi üyeleri için Bursa gezisi tertip edildi. Rehber eşliğinde sabah saatlerinde yola koyulan ekip, ilk olarak Tophane'de bulunan Osman Bey ve Orhan Bey türbelerini gezdi.

 

AKŞAM SAATLERİNDE SONA ERDİ

Daha sonra sırasıyla Ulu Cami, çinileri ile meşhur Yeşil Türbe ve Yeşil Cami’ye gidildi. Akabinde ise Emir Sultan Türbesi, 600 yıllık tarihi çınar ağacı, 1. Murat Camii, külliyeler ve hanlar gezilerek gezi akşam saatlerinde noktalandı.
 

“TARİFSİZ RUH VARDI”

Kısa bir açıklama yapan Sema Keçeci, “Ecdadımızın hükmettiği yerlerde, tarihe tanık olmaya çalışmak bizim için şerefti. Bursa gezisi esnasında gördük ki miras olarak bizlere bırakılan her eserde bir zarafet, nezaket ve tarifsiz bir ruh vardı. Biz bu Bursa gezimizde Hayme Ana, Malhun Hatun, Devlet Hatun gibi sultan yetiştiren Türk Analarının hatıralarını da keşfettik” dedi.

04 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR