Ülkücü şöleninde Celalettin Yaylak’tan AKP’ye gönderme

“Devlet çılgınlıkla yönetilmez”Kocaeli Ülkü Ocakları’nın düzenlediği “Ülken İçin Yüreğinle Gel” adlı şölen adeta mitinge dönüştü. Şölende konuşma yapa...

BÜYÜT

“Devlet çılgınlıkla yönetilmez”
Kocaeli Ülkü Ocakları’nın düzenlediği “Ülken İçin Yüreğinle Gel” adlı şölen adeta mitinge dönüştü. Şölende konuşma yapan MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak “Devlet çılgınlıkla yönetilmez” dedi.

Kocaeli Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Ülken İçin Yüreğinle Gel” adlı şölen, önceki akşam geniş bir katılımla gerçekleşti. Kocaeli Ülkü Ocakları İl Başkanı Ramazan Çakırca’nın ev sahipliği yaptığı gece miting alanını aratmadı. Kocaeli’nin dört bir yanından gelen ülkücüler, gece boyunca sloganlar atarak iktidar için ant içti. MHP Teşkilatı geceye eksiksiz katılırken, program boyunca tüm salon ayakta durarak teşkilata büyük destek verdi.

EKSİKSİZ KATILDILAR
Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen şölene MHP Milletvekili Cumali Durmuş, MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, Kadın Kolları Başkanı Şükran Güloğlu, Milletvekili Adayları Lütfü Türkkan, Ruhi Çavdar, İsmail Kurt, Hilal Elmas, Rıza Ağdağ, Veysel Besnili, İsmail Okumus, Filiz Kıymaz, Veysel Çelik ve Hamit Kuş, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin, Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Büyük, sivil toplum örgütlerinin başkanları ve MHP’nin eski ve yeni yöneticileri katıldı.

DEMİR DÖVDÜLER
Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kocaeli Ülkü Ocakları'nın organize ettiği geceye katılan gençler, Ozan Yusuf’un söylediği parçalarla doyasıya eğlendi. Kalabalık bir topluluğun bulunduğu gecede halk oyunları gösterileri sergilendi. Daha sonra milletvekili adayları tarafından çekiçle örs üzerinde demir dövüldü. Ardından Ahmet Şafak sahne alarak birbirinden güzel parçalarını seslendirdi.

AKP’Yİ TAKLİTÇİLİKLE SUÇLADI
Gece ilk olarak Ozan Yusuf’un söylediği türkülerle başladı. Yusuf’un şarkılarından sonra konuşma yapan Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Ramazan Çakırca, “Milliyetçi duygularla yürüttüğümüz davamız bizi, yıldırmaksızın oradan oraya sürükledi. Bazı partilerin 2023 söylemleri bizim taklidimizdir. Ancak unutulmasın ki taklitler asıllarını yaşatır. Türkiye 2023’ten sonra Bozkurtlarına alışacak ve duygularımıza paydaş olacaklar. Herkes bozkurt olduğunda işte o zaman asıl davamıza ulaşacağız. Türkiye’nin bir kalması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“DEVLET ÇILGINLIKLA YÖNETİLMEZ”
Ardından söz alan MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, “AKP’nin bizim üzerimizde nasıl oyunlar oynadığını herkes biliyor. Onlar insanlarımızı aç bırakarak kendi zenginliklerini yaratıyorlar. Onlar sadece çılgın projeler üretiyorlar. Devlet yönetmek çılgınlıkla olmaz. Biz omurgasızlarla birlikte yürümeyiz. Biz biliyoruz ki o malum parti olan AKP artık insanların güvenini kaybetti. Sıra MHP’dedir” dedi. MHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Lütfü Türkan ise, “Herkes burada birer il başkanı birer milletvekili birer başbakandır. Herkes davasına çok fazla çalışarak sahip çıkacak ve iktidar olacağız” diye konuştu.

“ÜLKE BÖLÜNÜYOR”
MHP Milletvekili Cumali Durmuş ise “Türkiye’nin bu iktidarla yok olma tehdidini Asena ve bozkurtlarımız ortadan kaldıracak. Davamızı iktidarla taçlandıracağız. Sözde demokrasi diye yollara çıkanlar, polisimize tokat vuranlar AKP’nin yüzünden meydanlarda boy gösteriyor. Bunlara hayır demek için işte buradayız. Eğer AKP ve CHP mecliste olursa işte o zaman Türkiye çok büyük bir tehdit içinde demektir. Mutlaka iktidar olmak lazım, ülkemiz elimizden gidiyor” dedi.

HEDİYE AÇIK ARTIRMAYA ÇIKTI
Eski yönetici Adnan Metin tarafından MHP İl Teşkilatı’na hediye edilen tablo açık artırmaya çıkarıldı. Celalettin Yaylak’ın verdiği 500 TL ile açılan artırmaya MHP’liler tarafından fazlasıyla ilgi gösterildi. Açık artırma 2 bin 500 TL ile tabloyu hediye eden Adnan Metin’de kaldı. Ancak Metin, tablonun İl Ülkü Ocakları’nda kalmasını istedi.

YARIŞMA SONUÇLARI AÇIKLANDI
Ardından MHP İzmit İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen, “İzmit İçin Yüreğini Koy Proje Yarışması’nda dereceye girenler açıklandı. Buna göre Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenci olan Ali Özel İzmit şehir içi trafik yoğunluğunun azalması için hazırladığı projeyle üçüncü, Onur Özbel 10 bin öğrenci kapasiteli İzmit Öğrenci Yurdu projesi ile ikinci, Enes Cebeci İzmit Besiciler Birliği ve Canlı Hayvan Borsası projesiyle birinci oldu. MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü dereceye giren yarışmacıların hediyelerini vererek tebrik etti.

09 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR