“Körfez’in 50 yılını çaldılar”

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan ve yönetim kurulu üyeleri ile her ay düzenlemiş olduğumu basın toplantısını Ağadere Uslu Sofrası’nd...

BÜYÜT

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan ve yönetim kurulu üyeleri ile her ay düzenlemiş olduğumu basın toplantısını Ağadere Uslu Sofrası’nda esnafların katılımı ile gerçekleştirdi. Katılımın yüksek olduğu toplantıda genel ve yerel sorunlara değinen Sarıdoğan, birçok konuda ciddi açıklamalarda bulundu.

VİYADÜK KONUSU
Körfez Belediyesi’ne ciddi eleştiriler getiren İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, “Teşkilatımızla birlikte yaptığımız çalışmalar yetkililerin yeniden saklandıkları yerden çıkararak bir şeyler söylemeye mecbur bıraktığımızı görüyoruz. Bize göre bu ve bundan önceki belediye başkanları Körfez’in 50 yılını çalmış, Körfez halkı resmen mağdur edilmiştir. Viyadük konusunda yapılıp yıkılması için söz veren Belediye başkanı bu sözünü tutamadığı gibi şuanda ilavesine yapılan viyadük sebebiyle Körfez’e giriş çıkışlar kapatılarak halkımızı ve esnafı mağdur etmişlerdir.

RANT HESAPLARI
Körfez’de arsa satışlarında resmen birilerine ciddi manada Rant sağlandığını görüyoruz diyen İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, “Diğer kangren olmuş sorunlardan biri de Barbaros Mahallesini taşınması ile ilgili sorunun söz verilmesine rağmen hala çözülememiştir” dedi. Aksine buralar önceden sanayi bölgesi olarak imardan geçmesine rağmen 1 Ocak’tan sonra yeniden konut alanına çevrildiğini Dubayi Portun almak istediği bu yerlere verdiği fiyat 1000 $ (1800 TLl) o belediyenin vatandaşa teklifi 520 TL arada % 300 fark acaba belediye başkanı emlakçılığa mı soyundu diyen Sarıdoğan, bu aradaki fark kimin cebine kalacaktı merak ediyoruz ve yetkililerden bunun doğru olup olmadığının açıklamasını bekliyoruz” dedi.

ÇARE SAADET’TE
Körfez halkına seslenen Sarıdoğan, “Hesabını Allah c.c. vermek için çalışanla hesabını zinde güçlere vermek arasında çok farklar vardır. Bugün ülkemizde çözüm üreten geçmiş iktidarları döneminde kendisini gerek genel iktidarda gerekse yerel iktidarlarda kendini ispat etmiş tek hareket Saadet Partisi’dir” açıklamasında bulundu.

21 Şubat 2012 Kocaeli- SiyasetYÜKLENİYOR