Belediye İş Hanı’nda yönetim değişmedi

İzmit Belediye İş Hanı Malikler Olağan Kurulu dün gerçekleştirildi. Kurulda mevcut Başkan Dursun Önal ve yönetimi oy birliğiyle ikinci kez seçildiBele...

BÜYÜT

İzmit Belediye İş Hanı Malikler Olağan Kurulu dün gerçekleştirildi. Kurulda mevcut Başkan Dursun Önal ve yönetimi oy birliğiyle ikinci kez seçildi

Belediye İş Hanı Malikler Olağan Kurulu dün Belediye Çarşı İş Hanı Mali Müşavirler Odası Erol Otabatmaz Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi. Kurulun divan başkanlığını Cevat Demir üstlenirken katip üyeliklerini ise Emine Pir ile Adnan Aktaş yaptı. Saygı duruşuyla başlayan kurul gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. Kurulda mevcut Başkan Dursun Önal ve yönetimi oy birliğiyle ikinci kez görev almak üzere seçildi.

“MESAİ SAATLERİ DIŞINDA OLMALI”
Halil Kulaksız binanın depreme dayanıklı olup olmadığıyla ilgili araştırma yapılmasını, söz konusu olan olayın da can güvenliği olduğunu söyledi. Doğu Blok 3.kat maliki Şükrü Okumuş ise binanın temizliğinden şikayet etti. Okumuş, “2 temizlikçi bayan var; ama temizlik zamanında yapılmıyor. Temizlik mesai saatlerinin dışında yapılmalı” dedi.

“ZEMİNDE ARAŞTIRMA YAPILMALI”
Doğu blok kat maliklerinden Halil Kulaksız da başka bir konuya dikkat çekerek binanın depreme dayanıklı olup olmadığıyla ilgili çalışma yapılmadığını belirterek, “A Blok ile B Bloğu birleştiren dilatasyon benim ofisimden geçiyor. Dilatasyon 1 santim iken 6 santim açıldı. SSK geldi terasa beton döktü. Binaya 350 ton yük bindi, zeminde oturma oldu. Depremde bina hasar gördü. Bence dış cepheden önce ciddi bir ekip oluşturulmalı ve zeminde araştırma yapılmalı. Söz konusu olan can güvenliğimiz” açıklamasında bulundu.

BÜTÇE 632 BİN 532 LİRA
Bu yıla ertelenen işlerden; çatının komple tamiri, dış cephe giydirme, katlara kamera sistemi yaptırılması, sigara içenlere dava açılması ve izinsiz tadilat yapanlara dava açılması maddeleri oy birliğiyle kabul edilirken yer karolarının değiştirilmesi maddesi ise bir sonraki yıla bırakıldı. Bu konularda alınacak karara göre ortak gider harici tahsil edilecek yatırım ve tadilat bütçesinin 632 bin 532 lira olmasına karar verildi.

ÇATI MALİYETİ 72 BİN LİRA
Kat maliklerinin sorularına tek tek cevap veren mevcut başkan Dursun Önal konuşmasında 72 bin lira tutan Belediye İş Hanı çatısının acilen onarılmasını istedi. Önal, “Çatının komple değiştirilmesi, dış cephenin giydirilmesi, bina içinde sigara içenlere dava açılması ve binaya güvenlik kamerası sistemi kurulması acilen yapılmalı” dedi. Önal binanın sağlam olup olmadığıyla ilgili sorulara, “Deprem konusunu yönetim şubattan beri takip ediyor. 4 bin lira vererek deprem raporu aldık” dedi.
İzmit Belediye İş Hanı Malikler Olağan Kurulu sonucu belirlenen yönetim şu şekilde;
Başkan Dursun Önal
Zafer Kızılkaya
Cemalettin Tüysüz
Denetim Kurulu;
Coşkun Ergül
Haluk Memik

20 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR