Çavdar: HDP’nin vekil çıkarması Kocaeli için bir utançtır

7 Haziran sonuçlarının içlerini acıttığını söyleyen Çavdar, “HDP’nin çıkardığı vekil Kocaeli halkı için bir utanç kaynağıdır” dedi.   MHP’nin ilimiz...

7 Haziran sonuçlarının içlerini acıttığını söyleyen Çavdar, “HDP’nin çıkardığı vekil Kocaeli halkı için bir utanç kaynağıdır” dedi.

 

MHP’nin ilimizdeki milletvekili adaylarından Derya Çavdar, geçtiğimiz günlerde gazetemize ziyarette bulundu. Buluşmada Çavdar’a İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen ile kalabalık bir partili grup da eşlik etti. Açıklamasında 7 Haziran seçim sonuçlarını da değerlendiren Çavdar, HDP için, “Kocaeli’den vekil çıkarmaları bir utanç kaynağıdır” dedi.

 

“7 HAZİRAN’DA İÇİMİZ ACIDI”

7 Haziran seçim sonuçlarının içlerini acıttığını dile getiren Çavdar, “302 oyla bir vekilimizi HDP’ye kaptırdık. Bizim yerimize AKP’li ya da CHP’li bir vekil çıkmış olsaydı da üzülürdük, ama bu kadar utanç duymazdık. HDP’nin burada vekil çıkartması bence Kocaeli halkı için bir utanç kaynağıdır. Konuştuğumuz herkes böyle olduğunu söylüyor. Bu olay bizi çok daha fazla biledi. Bu seçimde milletvekili sayımızı artıracağız. AKP’nin adayları sokakta bile yok” dedi.

 

“MHP İKTİDAR OLMALI”

MHP olarak en çok terör konusunda hassas olduklarını dile getiren Çavdar, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Başta ekonomi olmak üzere birçok ülkenin birçok sorunu var. Ayrıca bir kadın aday olarak, kadın cinayetlerine karşı hassasım. MHP çözüm odaklı projeleriyle artık iktidar olmalı. Türkiye’deki 13 yıllık kaos iktidarı sona ermeli. Ben 22 yaşında kadın kolları başkanı olarak siyasete girdim. 10’uncu sıra adayıyım. Hiç sıralamaya giremesem de aynı şevkle çalışırdım.”

 

“KOALİSYON TEKLİFİ ALMADIK”

Seçmenin 7 Haziran’da siyasilere koalisyonu işaret ettiğini dile getiren Çavdar, konuşmasına şöyle devam etti: “Halk böyle düşündü, ama biz koalisyon teklifi bile almadık. Devlet Bahçeli, çözüm sürecinin aktörleri hükümet olsun istedi. Bu ülkedeki sıkıntıyı vurgulamak istediği için seçim gecesi koalisyonda görev almayacaklarını söyledi. Bahçeli’nin bakanlık talebi bile olmadı. Vatandaş ise koalisyon teklifini bizim reddettiğimizi düşünüyor.”

 

“BAHÇELİ’NİN ŞARTLARI VARDI”

Parti olarak koalisyon için bazı şartları olduğunu da sözlerine ekleyen Derya Çavdar, “Devlet Bahçeli’nin koalisyonla ilgili bazı şartları vardı. Bu şartlar; çözüm sürecinin rafa kaldırılması, anayasanın 4 maddesine dokunulmaması, 4 bakanın yüce devana gitmesi ve Cumhurbaşkanının anayasal çerçevede kalmasıydı. Bunları masaya yatıramadan seçim hükümetine destek talebinde bulunuldu. Zaten Cumhurbaşkanı da koalisyon olmasın istiyordu” diye konuştu.

 

“İKTİDARI KAYBETMEMEK İÇİN HERŞEYİ YAPARLAR”

AKP’nin Türkiye’deki iktidarı kaybetmemek adına ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Çavdar, “İktidarda olmamak gibi bir lüksleri yok onların siyaset anlayışına göre. Dinleri imanları para olmuş. İktidar ve onun cenahı Türkiye’yi yine seçime götürdü. MHP’nin ise dün yanlış dediğine bu gün doğru deme lüksü yoktu. Halkımıza bunları anlatıyoruz” dedi.

 

SEÇİM BİLDİRGESİ TEPKİSİ

AKP’nin seçim bildirgesi hakkında da konuşan Derya Çavdar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Asgari ücreti 1400 TL yapacağımızı söylediğimizde meydanlarda, bizi hayalcilikle suçlamışlardı. Şimdi kendileri 1300 TL yapacaklarını söylediler. Türkiye’ye giren 2,5 milyon Suriyeli için harcanan parayla bile asgari ücreti artırmak mümkündü. Suriyelileri bünyemize alacağımıza bir tampon bölge oluşturup diğer dünya devletlerinin ekonomik katkısıyla sorunu çöze bilirdik. Şimdi Suriyeliler ülkemizde sorun olmaya başladı.”

 

DEMOKRASİ SEKTEYE UĞRADI

Açıklamalarının sonunda AKP’ye sert ifadelerle yüklenen Çavdar, sözlerini şöyle tamamladı: “Baskı, çarpıtma, yıldırma en önemli silahları. ‘Bizden olmayanlar yaşamasın’ politikası güttüler. Demokrasi sekteye uğradı. Anayasa ihlal edildi. 400 milletvekili verseydiniz bunlar olmazdı diyen bir Cumhurbaşkanı kendini ihbar etmiştir. Aslında elle tutulacak hiçbir yönleri yok. Ancak insanların ekonomik kaygıları bulunuyor.”

 

DERYA ÇAVDAR KİMDİR?

1973 Bayburt doğumlu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu. Evli ve bir oğlu var. MHP’de 1996 yılında MHP Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. 1998’de MHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanlığı’nı üstlendi. 1999 yılında gelişen yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği aday oldu. 1999-2002 yılları arasında Vecdi Verit döneminde İl Başkan Yardımcılığı görevi yaptı. Çavdar, 16 yıldır iş hayatında yer alıyor.

07 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

korfez lı - esas problem sizin doğu güneydoğu dan hiç oy alamayıp bunlara yol açmanızdır..

MHP CHP Doğudan bırkac M.V. i alsa barajı aşamazlardı

Yanıtla . 0Beğen 07 Ekim 15:25
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR