Ücretsiz CENAZE hizmetine 6 yeni araç

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü cenaze nakil işlemlerini daha kaliteli olarak yürütmek amacıyla 6 minibüsü daha hizmet soktu. Alınan...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü cenaze nakil işlemlerini daha kaliteli olarak yürütmek amacıyla 6 minibüsü daha hizmet soktu. Alınan yeni araçlarla birlikte araç sayısı 42’ye çıktı. Şehir içi ve şehir dışı cenaze nakil işlemlerinde kullanılacak olan araçlar soğutuculu morg özelliği de taşımakta.

ARAÇ FİLOSU GENİŞLEDİ
Büyükşehir Belediyesi mezarlık hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek amacıyla araç filosunu güçlendiriyor. Şehir içi ve şehir dışı görevlerinde kullanabilecek 6 yeni cenaze nakil aracı cenaze aracı göreve başladı. Her türlü donanımı mevcut olan araçlardan vatandaşlar herhangi bir ücret vermeden cenaze nakil hizmetlerini gerçekleştirebilecek.

42 CENAZE NAKİL ARACI
Büyükşehir Belediyesi Cenaze Hizmetleri için toplam 42 cenaze nakil aracı ile hizmet veriyor. Bu araçlardan 11’i Asri mezarlıkta görev yaparken diğer araçlar ilçelerde görev alıyor.

ÜCRETSİZ HİZMETLER
Büyükşehir Belediyesi defin işlemlerinde birçok hizmeti vatandaşlara ücretsiz olarak sunuyor. 188 numaralı telefon ile ulaşabilen hizmetlerin cenazenin yıkanmasından kefenlenmesine, mezar tahtasından cenaze aracına kadar her türlü ihtiyaçlar Mezarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından karşılanıyor. Mezar yerinin de karşılandığı hizmetlerde cemaat için otobüs ve istenirse dini hizmetler ücretsiz veriliyor.

ŞEHİR İÇİ VE DIŞINA NAKİL
Ücretsiz olarak yapılan nakil hizmetlerinde bu sene Ağustos ayına kadar 616 il dışı, 698 ise şehir içi cenaze defin işlemi gerçekleştirildi. Yine aynı süre içinde bin 890 kefen, mezar tahtası, yıkama gibi ücretsiz hizmet verildi.

25 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR