Büyükşehir Kadınların Yanında

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa katıldı. Programda konuşan Özak, “Büyükşehir olarak her zaman kadınların yanındayız. Bugüne kadar KO-MEK’lerimiz de birçok hizmete imza attık. Annelere süt projesi, yaşlılara bakım hizmeti gibi birçok proje ile kadınlarımızın hayatını kolaylaştırdık.” dedi.

DERİNCELİ KADINLARDAN YOĞUN İLGİ
Derince Ak Parti Kadın Kolları’nın Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel programında Derinceli kadınlara kadın hakları ile ilgili seminer verildi. Tiyatro gösterisinin de yapıldığı geceye katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AK Parti Derinde Kadın Kolları Başkanı Hülya Akdilek, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve AK Parti İl yöneticileri katıldı. Programa Derinceli kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

AKDİLEK: DAHA ÇOK ÇALIŞMALYIZ
Programda açılış konuşmasını yapan AK Parti Derince Kadın Kolları Başkanı Hülya Akdilek, “Dünya kadınlar gününü burada güzel bir programla hep beraber kutluyoruz. Kadınlar olarak hayatımız bu iktidar dönemi ile değişmeye başladı. Siyasete aktif olarak başlamamızla birlikte sorunların çözümünde inisiyatif almaya başladık. 8-10 yıl öncesi haklarımızı erkekler arıyordu. Şimdi yakaladığımız demokratik seviye bizi sevindiriyor. Şimdi daha çok çalışmalı, daha fazla üretmeliyiz. Çağdaş ve yaşanabilir bir dünya istiyorsak bu kadınlar olmadan olmaz” dedi.

ÖZAK: KO-MEK’LE HİZMET ETTİK
8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel programına davetli olarak katılan Başkan Vekili Zekeriya Özak, medeni bir toplum olabilmek için kadınların sosyal yaşamdaki yerini güçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Özak, “Büyükşehir Belediyesi, kadınlara yönelik mesleki ve kişisel gelişim imkânları sundu. KO-MEK’lerle birçok hizmete imza atıldı. Amacımız kadınların ekonomiye katkı yapmaları, sosyal yaşamda etkin bir oynamalarıdır” dedi.

KADINLARIN YANINDAYIZ
“Cennet anaların ayakları altındadır” diyerek konuşmasına devam eden Özak, “Bizim medeniyetimiz anaya ‘Öf’ bile denmesini büyük günahlardan sayar. İnsanı her şeyin üstünde tutar. O yüzden kadınlarımızın istimrar edilmesine, ayrımcılık görerek hayatın dışına itilmesine hiçbir zaman razı olmayacağız. Büyükşehir olarak her zaman sizlerin yanında olduğumuzu belirtmek isterim” diye konuştu.

09 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR