İşçilere grev çağrısı!

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, “Bu ülkede grev yapılmıyor, bu ülkede işçiler uyuyor, bu ülkede işçiler korkutulmuş sessin...

BÜYÜT

Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, “Bu ülkede grev yapılmıyor, bu ülkede işçiler uyuyor, bu ülkede işçiler korkutulmuş sessini çıkaramıyor' diyenler görecekler ki bu ülkede binlerce işçi mart ayının ilk haftasında birer birer greve çıkacaklar.''dedi.
Birleşik Metal-İş Sendikası, MESS ile yürütülen Toplu İş Sözleşmeleri kapsamında aldığı grev kararını önceki gün Bekaert fabrikasına astı. DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Avrupa Metal İşçileri Federasyonu Genel Başkanı Renzo Ambrozetti ve Genel Sekreter Peter Scherrer ile 400’e yakın Bakert fabrikası işçileri iş yerine grev kararını astıktan sonra 7 kilometre yürüyerek geldikleri Sabri Yalım Parkı'nda toplandı.

PROTESTO ETTİLER
Sabrı Yalım Parkı’nda toplanan işçiler, slogan atarak işvereni protesto etti. Burada bir konuşma yapan DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Bakert Çelikkord Sanayi ve Ticaret A.Ş'de grev kararını astıklarını anımsatarak, Avrupa Metal İşçileri Federasyonu'ndan iki sendikacının da destek için geldiklerini bildirdi.

GREVE ÇIKILACAK
Metal işçilerinin, emekçilerin, kamu işçilerinin ezilen insanların bir gün 'patlayacaklarını' ifade eden Serdaroğlu, şöyle konuştu: ''Metal sektöründeki toplu sözleşme süreci çoban ateşinin bir başlangıcı olacak. Bu mücadelenin başlangıç evresi olacak. Ve akın akın insanlar bu haklı mücadelede yan yana durmanın hesabıyla bu saldırılara karşı güçlü bir direnci ortaya çıkaracaktır. Bu ülkede grev yapılmıyor, bu ülkede işçiler uyuyor, bu ülkede işçiler korkutulmuş sessini çıkaramıyor' diyenler, görecekler ki bu ülkede binlerce işçi mart ayının ilk haftasında birer birer greve çıkacaklar.''dedi.

13 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR