Başkan Zeytinoğlu’dan Hisarcıklıoğlu’na kutlama

Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanı (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, G20’nin iş dünyası kolu olan B20’de dönem başkanlığı görevini, B20 Avustra...

BÜYÜT

Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanı (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, G20’nin iş dünyası kolu olan B20’de dönem başkanlığı görevini, B20 Avustralya Başkanı Richard Goyder’den devraldı.

 

ÜÇ PRENSİP VAR

Bilindiği üzere, B20 Türkiye’nin tüm yıla yayılacak ve iş dünyası liderlerini Türkiye’ye getirecek etkinliklerinin planlanması ile ilgili çalışmalar 3 prensip üzerinde devam ediyor. Devamlılık, kapsayıcılık ve bağlantılılık prensipleri ile daha önceki dönemlerde yapılan çalışmalar devam ettiriliyor. Çalışmaların kapsamı ve diğer alanlarla da bağlantıları geliştirilecek.

 

FİRMALARA ULAŞILACAK

Bu yıl B20 Türkiye Yürütme Kurulu tarafından 6 çalışma alanı belirlendi. Buna göre, “KOBİ'ler ve Girişimcilik” alanında yeni bir çalışma alanı oluşturuldu. Bu çalışma alanı alt başlığının seçilmesinin nedeni, hem daha geniş kitlelere yer vermek hem de istihdam gücü oluşturmak. Bu sayede, girişimciliğin desteklenerek istihdama en fazla katkıyı sağlayan yeni girişimci firmalara ulaşılması hedefleniyor.

 

ZEYTİNOĞLU’DAN KUTLAMA

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı ve DEİK Türk-Avustralya İş Konseyi Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, çalışma ile ilgili olarak, “Türkiye için önemli bir fırsat olan B20 Türkiye sürecinde, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na yeni görevinde başarılar diliyoruz. Bu kapsamda yapılacak çalışmalarda elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

17 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR