13 Askerimiz Şehit oldu

Silvan İlçesi kırsalında 13 askerin şehit olduğu, 7 askerin de yaralandığı PKK'lı teröristlerin saldırısının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Asker...

BÜYÜT

Silvan İlçesi kırsalında 13 askerin şehit olduğu, 7 askerin de yaralandığı PKK'lı teröristlerin saldırısının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Askeri Kaynaklar ve istihbarat birimleri, 6 kişilik bir grubun daha önce bölgede 10 gün boyunca keşif yaparak askeri hareketliliği izlediğini belirledi.

Edinilen bilgilere göre, bu grubun bilgileri bildirdiği örgütün sözde Silvan sorumlusu da eylem kararı aldı. Eyleme Batman ve Bitlis kırsalında bulunan teröristler de destek olarak geldi. En az 20 kişi oldukları belirtilen teröristler bölgede pusu kurup, belirli alanlara mayın tuzakladı. Güvenlik güçlerine dört ayrı koldan uzun namlulu silah, el bombası ve lav silahlarıyla saldırdı. Bölgede çıkan yangına el bombalarının yanı sıra kullanılan lav silahlarının da neden olduğu öğrenildi.

7’si ölü 6 terörist yaralı kaçtı
Askerleri pusuya düşüren PKK'lılar önce el bombası attı, sonra da otomatik silahlarla saldırdı. PKK'lılar kaçarken ağaçları yaktı. Takipteki askerler de yanarak şehit oldu. Güvenlik birimleri teknik takip ve elde ettikleri bilgilerde 7 PKK'lının öldürüldüğü saldırıda, en az 6 teröristin de yaralandığını belirledi. Yaralı teröristlerin grubun kaçmasını da yavaşlatabileceği tahmin ediliyor.

Komandolar sevk edildi
Bu arada Bolu ve Kayseri Dağ ve Komando Komutanlıkları'nda ani olaylara karşı hazır bekletilen profesyonel birliklerin de hava yoluyla Diyarbakır ve Bingöl kırsalına gönderildiklerini öğrenildi. Saldırıya karışan teröristleri etkisiz hale getirmek için borda bereli birliklerinde operasyon alanına gönderildiği belirlendi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından açıklanan listeye göre Şehit Personelin Listesi şöyle:

1.Uzm.J.I.Kad.Çvş. Gökhan Yıldırım (2006-709) (Adana/Ceyhan)2.J.Uzm.Çvş. Mustafa Güney (2009-309) (Adana/Yüreğir)3.J.Uzm.Onb. Fahrettin Aksu (2009-586) (Hatay/Kırıkhan)4.J.Komd.Çvş. Mehmet Kaz (Gaziantep/Nizip)5.J.Komd.Çvş. Emrah Eker (Giresun/Dereli)6.J.Komd.Çvş. Necmettin Torun (Samsun/Alaçam)7.J.Komd.Çvş. Ufuk Başarı (Konya)8.J.Komd.Çvş Noyan Aydın (Zonguldak/Ereğli)9.J.Komd.Onb. Aykut Delimehmetoğlu (Bursa /İnegöl)10.J.Komd.Er. Barış Çiçekdağı (Gaziantep)11.J.Komd.Er. Vefa Çelik (Ağrı)12.J.Komd Er. Ethem Okkay (Şanlıurfa/Payamlı)13.J.Komd.Er. Gökhan Kaplan (Tekirdağ/Şarköy)


TEDAVİ ALTINDA BULUNANLAR:

1.J.Uzm.Onb.Regaip ÖZDEMİR TRABZON / ARAKLI / İSTANBUL Ağır Yaralı (GATA)

2.J.Uzm.Onb. Erdem YILDIZ KARS / ARPAÇAY Ağır Yaralı (GATA)

3. J.Uzm.Çvş. Abdulvahap TURAN (2009-764)ADIYAMAN Yaralı (DİYARBAKIR AS.HST.)

4.J.Uzm.Çvş. Ahmet ÖNDER (2009-590) AFYON Yaralı (DİYARBAKIR AS.HST.)

5. J.Uzm.Onb. Aşkın ÖZEL KARAMAN / BURDUR Yaralı (DİYARBAKIR AS.HST.)

6.J.Komd.Er. Ahmet EROĞLU TOKAT / İSTANBUL Yaralı (DİYARBAKIR AS.HST.)

7. J.Komd.Er. Faruk KILIÇ ŞANLIURFA Yaralı (DİYARBAKIR AS.HST.)

15 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR