Batı Trakyalılar iftarda buluştu

Batı Trakya Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği İzmit Şubesi MÜSİAD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen geleneksel iftar yemeğinde biraraya geldi. 65 y...

Batı Trakya Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği İzmit Şubesi MÜSİAD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen geleneksel iftar yemeğinde biraraya geldi. 65 yaş üstü dernek üyeleri adına verilen iftara Batı Trakya Türkleri Kültür ve Daynışma Derneği Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Gülcan Kocabıyık, AKP İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Elgin, CHP İzmit Belediye Meclis üyesi Aliye Hale Meriç, eski İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve dernek üyeleri katıldı.

 

5. GELENEKSEL İFTAR

İftar programında ilk olarak konuşan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur, "Bizler Kocaeli'de yaşayan vatandaşlarımızla beraber bu mübarek günde sizlerle beraber olmaktan dolayı çok mutluyuz. Her sene gerçekleştirdiğimiz ve bu yıl 5.sini düzenlediğimiz iftar yemeğimize katılarak bizleri şereflendiren genel başkanımıza da çok teşekkür ediyor yaklaşmakta olan Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerinde bulundu.

 

ice1-019.jpg

 

DESTEĞE DEVAM EDECEĞİZ

Bodur'un ardından kısa bir konuşma yapan AKP İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Elgin yaptığı konuşmasında İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın selamlarını ileterek, "Biz İzmit Belediyesi olarak Batı Trakya Türkleri Derneği'mize her zaman destek olduk bundan sonrada destek olmaya devam edeceğiz. Ben de bir Batı Trakyalı olarak mübadele zamanlarında neler yaşandığını bilen kardeşlerinizden biriyim. Bu vesile ile İzmit Belediyesi olarak o dönemi bizlere hatırlatacak bir müze yapacağız" dedi.

 

DOĞDUMUZ TOPRAKLARDA YAŞAMAK İSTİYORUZ

Programda son olarak konuşan Batı Trakya Türkleri Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, "Ben Müslanım ve Türk'üm. Bizler doğduğumuz topraklarda yaşamak istiyoruz ve Türk kültürünü orada yaşatmak istiyoruz. Ancak malesef Yunan hükümetleri buna izin vermiyor. Bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin orada yaşayan soydaşlarının seslerine kulak vermesi gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

Ahmet HAZER

27 Haziran 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR