Adnan Zanburkan 5 dakika müdür kalabildi

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevinden alınan Adnan Zanburkan, İdare Mahkemesine dava açmış ve davayı kazanmıştı. Pazartesi günü Kocaeli’de...

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevinden alınan Adnan Zanburkan, İdare Mahkemesine dava açmış ve davayı kazanmıştı. Pazartesi günü Kocaeli’deki eski görevine yeniden başlayan Adnan Zamburkan, bir bardak çay söyledi, henüz daha çayı gelmemişti ki geçici görevle yeniden Ankara’ya gönderildi.

 

DAVAYI KAZANDI

Kocaeli’nin 7 yıldır Kültür ve Turizm Müdürü olan Adnan Zanburkan, geçtiğimiz yıl görevden alınmıştı. Ankara İl Müdürlüğüne uzman olarak atanmıştı. İdare Mahkemesine dava açan Zanburkan, davayı kazandı ve 15 Eylül Pazartesi günü 08.30’da görevinin başına geçti.

 

YENİDEN DAVA AÇILDI

Görevliden bir bardak çay isteyen Zamburkan, saat 08.35’te ise geçici görevlendirme ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı emrine geçici görevle gönderildi. Adnan Zanburkan’ın Avukatı Sertif Gökçe, yapılan muamelenin yargıyı askıya almak olduğunu söyleyerek yeniden idare mahkemesine dava açtıklarını ve görevlendirmenin usulsüz olduğunu belirtti.

 

GÖREV SÜRESİ UZATILABİLİR

Şimdi ise Kocaeli il Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Mehmet Kesen vekalet edecek. Şimdilik 6 ay geçici görevlendirmeyle Ankara’ya gönderilen Kültür Müdürünün Ankara’daki görev süresi 6 ay sonra uzatılabilir.

17 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR