11’inci itfaiye grubu eğitimlerini alıyor

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen temel itfaiyecilik eğitimleri 11’inci grupla devam ediyor....

BÜYÜT

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen temel itfaiyecilik eğitimleri 11’inci grupla devam ediyor. Türkiye’nin çeşitli belediyelerinden gelen 30 itfaiyeci, teorik ve pratik eğitimlerinin ardından sertifika alacak. Erler ilk eğitimlerinde su köpük uygulaması yaptı.

310 İTFAİYECİ EĞİTİM ALDI
Türkiye Belediyeler Birliği ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü eğitimlerde altı gruptan oluşan 260 itfaiye eri daha sertifika alacak. Büyükşehir Belediyesi’nin talep edilen özel eğitimleri ise devam edecek. Program kapsamında bugüne kadar 310 itfaiye eri eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı. 11’inci grup eğitimlerini üç hafta içinde tamamlayacak.

KOBİTEM EĞİTİM ALANINDA
Eğitimler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nin (KOBİTEM) Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki uygulama platformunda gerçekleştirildi. Gruba İtfaiye Daire Başkanlığı’nın uzman personeli tarafından tam teçhizatla, yüksek ısı yayan alevler içinde eğitim verildi. Ekip, flashover simülatörü ve duman simülatöründe yangınla mücadele etti.

YÜKSEK SICAKLA MÜCADELE
Flashover konteynırında oluşturulan yüksek ve yarım yanma özelliği gösteren yoğun dumanın, oksijenin kontrollü bir şekilde verilmesiyle ani parlama ile tutuşturulması sağlandı. İtfaiyeciler, konteynırda oluşturulan 750 derece ısıda gerçek bir yangın ortamını gördü.

YOĞUN DUMANDA EĞİTİM
Duman simülatörüne giren ekip, parfin sıvısı yakılarak elde edilen suni duman içinde eğitime katıldı. Görüş açısının sıfıra indirildiği simülatörde müdahale ekibine kapalı ve yoğun duman barındıran ortamlarda ilerleme teknikleri gösterildi. Dumanlı simülatörde yaralı arama kurtarma çalışmaları ile dar alanda çalışma yöntemleri öğretildi.

KOBİTEM’E YENİ DERSLİK
Öte Büyükşehir Belediyesi eğitimlerin daha sağlıklı bir ortamda yapılabilmesi için KOBİTEM alanında derslik kuruyor. 350 metrekare alana sahip derslik içinde kütüphane, revir ve duş gibi imkânlar bulunuyor. Derslik birkaç hafta içinde tamamlanarak 12’inci grubun eğitimine hazırlanacak.

27 Haziran 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR