Gebzeliler 4. milletvekilinde ısrarlı

Kocaeli’de alınan sonuçlardan memnun olmayan partililer, CHP’nin 3 olan milletvekili sayısının 4’e çıkmasını istiyor. Bunun için çeşitli arayışlara g...

BÜYÜT

Kocaeli’de alınan sonuçlardan memnun olmayan partililer, CHP’nin 3 olan milletvekili sayısının 4’e çıkmasını istiyor. Bunun için çeşitli arayışlara giren, ortak akılla çözüm arayan bazı yöneticiler ve partililer, özellikle Gebze bölgesinde bir iyileştirme yapılması gerektiği noktasında birleşiyor. Milletvekili listesinde batı yakasını kapsayan dört büyük ilçe olmasına rağmen sadece bir kişinin seçilebilir yerde olmasının, Gebze bölgesini zayıflattığı konuşuluyor. Tüm bu arayışlar çerçevesinde Gebze’yi hareketlendirmeye yönelik bazı çıkış yolları bulundu.

 

AKP’NİN HAMLESİ KARŞILIKSIZ KALMAMALI

Kulislerden edindiğimiz bilgilere göre, Gebze bölgesindeki CHP’liler ilk dört içinde Kürt bir adayın olmasını istiyor. Özellikle AKP’nin Kürt aday konusunda netleştiğini ve batı yakasındaki oyların çoğunu alabileceğini söyleyen parti tabanının önemli isimleri, karşı bir harekete geçmenin doğru olacağını savunuyor. 3. Sıra milletvekili Tahsin Tarhan’ın Kürtleri tam anlamıyla temsil etmediğini, daha çok Alevi kesimine hitap ettiğini düşünen parti tabanı, bunun için yeni bir isim üzerinde duruyor. O isim, CHP Gebze’de daha önceleri ilçe yöneticiliği yapmış, şu anda Kurultay delegesi olan ve Gebze ve çevresinde geniş kesim tarafından tanınan, kentin doğusunda da etkili olabilecek olan, Mehmet Sarıtoprak.

 

SARITOPRAK NE YAPACAK?

Mehmet Sarıtoprak’ın milletvekili adayı olması için özellikle Kürt seçmenlerin yoğun baskı yaptığı konuşuluyor. İlk dört içinde batı yakasından mutlaka bir ismin daha olması gerektiğini, aksi takdirde AKP’nin kürt bir adayla Gebze’yi silip süpürmesinin hayal olmadığını düşünen Gebzeliler, Sarıtoprak’ın aday gösterildiği takdirde, batı yakasında beklenen başarıya adım adım yaklaşılacağını ifade ediyor. Mehmet Sarıtoprak’ın bu baskılar karşısında nasıl bir tutum sergileyeceği ise henüz bilinmiyor.

04 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR