HDP’den görkemli Gebze mitingi

Mitinge HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, HDP İstanbul milletvekili adayı Turgut Öker, HDP Kocaeli milletvekili adayları ile parti yöneticileri...

BÜYÜT

Mitinge HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, HDP İstanbul milletvekili adayı Turgut Öker, HDP Kocaeli milletvekili adayları ile parti yöneticileri katıldı.  Saatler öncesinde miting alanına gelen binlerce kişi halaylar eşliğinde mitingin başlamasını bekledi. "Seni Başkan yaptırmayacağız” dövizlerinin taşındığı mitingde yurttaşlar sık sık "Bizler HDP bizler meclise" sloganları attı.  Kadın ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği mitingde kitle alana sığmadı.

 

KONCA: DEMOKRASİYİ HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

İlk olarak söz alan HDP Kocaeli milletvekili adayları kısaca söz alarak yurttaşları selamladı. HDP Kocaeli Milletvekili Ayfer Koçak, Yurttaşların Roboski'yi, Kobanê'yi, kadın katliamlarını unutmaması gerektiğini ifade ederek, "Hele ki biz kadınlar sırtımızı dönüyoruz. Partimize, başkanımıza, halkımıza hakaret edenlere sırtımızı dönüyoruz. Türkmenler katledildi, Suriye'de Araplara, Kobanê'de Kürtlere kurşun sıkılmadı mı? Bizim de bir cevabımız var değil mi?" dedi.

 

HDP 1. Sıra milletvekili adayı Ali Haydar Konca ise Hükümetin Gezi'nin, Kobanê'nin 17-25 Aralık operasyonlarının hesap vermekten korktuğunu ifade ederek, "Halkın iradesini mutlaka meclise taşıyacağız. Sokak ve meclis mücadelesini birleştireceğiz. Demokrasiyi temelden yeniden hep birlikte iş yapacağız. Korktukları budur" dedi. Herkesin sandıklara sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Konca, "Hırsızlara geçit vermeyeceğiz. Oyunuza sahip çıkmanızı istiyorum. Metal işçileri de grevde biliyorsunuz, onları da destekliyoruz" dedi.


TAN: ERDOĞAN KOLTUĞA DOYMUYOR

Konca'nın ardından söz alan HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek, "Belediye başkanı oldu yetmedi. Başbakan oldu yetmedi. Cumhurbaşkanı oldu yetmedi. Erdoğan Koltuğa doymuyor. Daha ne istiyorsun?  Otur işte yerinde" dedi. Bu kadar işkenceye, baskıya rağmen halkların dimdik ayakta olduğunu belirten Tan, Erdoğan'ın "Kürt kardeşlerim bizi anlamıyorsunuz" sözlerine değinerek, "Sen bir defa Müslüman Kürt halkını anlayabildin mi? Roboski'de insanlar parça parça edildi. Sen özür dileyeceğine gelip bombaları atanlara teşekkür ettin. Bu yüzdendir korkusu…" ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan'ın toplu açılış törenleri adı altında AKP'ye oy toplamak için yaptığı "mitinglere" değinen Tan, Erdoğan'ın bu açılışlarda elinde Kuran taşımasının da kendisini kurtaramayacağının altını çizerek, "Senin elinde gezdirdiğin Kuran-ı Kerim’i Müslüman halkımız başında taşıyor. Elinde kuran, cebinde Kenan evren’in anayasası var" dedi.


“ERDOĞAN’IN SULTAN OLMASINI ENGELLEYECEK TEK PARTİ HDP’DİR”

HDP İstanbul milletvekili adayı Turgut Öker bu ülkenin kaderini belirleyecek olan seçime az kaldığını, kendilerine düşen görevin sadece barajı yıkmak olmadığını, halk iktidarı kurmak olduğunu kaydederek, "Sonuna kadar, bütün canlarımızla birlikteliğimizi sandığa meclise taşımamız gerekir. Sözüm ona partisi yüzde 44 oy alıyormuş, yalan. Onu kesecek onu sultan yapmayacak tek parti HDP’dir. Erdoğan’la hiçbir zaman koalisyonu desteklemeyeceğiz, dışarıdan da desteklemeyeceğiz. Yolumuz açık Hızır yardımcımız olsun" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından miting halaylarla son buldu.

04 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR