Can: Bağımsız Türkiye Partisi, tek kurtuluş gemisi

BTP Kocaeli Milletvekili adayı Muharrem Can, “Söylem ve çalışmalarıyla seçimin en dikkat çeken partisi Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Tam kadro sahada...

BÜYÜT

BTP Kocaeli Milletvekili adayı Muharrem Can, “Söylem ve çalışmalarıyla seçimin en dikkat çeken partisi Bağımsız Türkiye Partisi’dir. Tam kadro sahadayız, tam kadro milletin içindeyiz” dedi.

 

Derince’de esnafla buluşan Can: “Devletten tek kuruş destek almadan, devletin televizyonlarında yer verilmeden, kendi unumuzla kavrularak yapıyoruz çalışmalarımızı. BTP, bir tez ve proje partisi. Kuru söylem ve iddiaların peşinden gitmiyor. Haydar Baş, söylediği her şeyin içini dolduruyor, her anlattığını belgeliyor, kaynaklar, deliller sunuyor” dedi.

 

BTP’nin diğer partilerden farklı olduğuna vurgu yapan Can: “Siyasi partilerin bir birine bağırıp çağırmasını siyaset olarak algılar hale gelmiş vatandaş için BTP çok farklı bir parti. Zaten Prof. Baş’ın da iddiası bu: Biz farklıyız! Bir tarafta KDP (Yani Kemal Dervişin Partileri!) var, diğer tarafta BTP var! Çünkü liberali de muhafazakârı da solcusu da bir şekilde Kemal Derviş ve onu gönderen merkezlerle irtibatlı. Yani hepsi bir birinin aynısı… BTP ilk seçime girdiği 3 Kasım 2002’de Prof. Baş ve bütün kadroları Türkiye’yi arşınlarken,  tarımın, hayvancılığın nasıl perişan olacağını, Güneydoğuya federal çözümün getirilmek istendiğini, başkanlık sisteminin gündeme geleceğini, ekonominin dibe vuracağını, herkesin borçlandırılacağını, Türk askerinin etkisizleştirileceğini bir bir anlattık. Dün, onu dinlemeyen millet bugün o yapılan uyarıları dinlememenin bedelini ağır ödüyor. Türk milleti kendi geleceğini düşünüyorsa bu defa ‘Haydar Hoca’ demeli. Gerçek anlamda Yeni Türkiye’yi ancak Bağımsız Türkiye sevdaları kurabilir” şeklinde konuştu.

20 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR