Karamürsel’e uygulamalı otelcilik meslek okulu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri inşaatı devam eden 4 Temmuz İlköğretim Okulu binasının “Uygulamalı Otelcilik Meslek Okulu” olmasını istiyor. Mil...

BÜYÜT

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri inşaatı devam eden 4 Temmuz İlköğretim Okulu binasının “Uygulamalı Otelcilik Meslek Okulu” olmasını istiyor. Milli Eğitim, 4 Temmuz için ayrı okul yapacak. Okulun nakli 1 yıl erteleme sonrasında gerçekleşecek.

Turizme ayrılmış ama bugüne kadar turizmle ilgili hiçbir yatırımın yapılmadığı ilçe Karamürsel’e, ilk hizmet İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin teklifi ile gelecek. Karamürsel’in merkezinde bulunan ve Büyükşehir Belediyesi tarafından arsa karşılığı yenisinin yapımı devam eden 4 Temmuz İlköğretim Okulu inşaatını kontrole gelen İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, gördükleri şahane manzara ve devasa okul inşaatının konumunu hayranlıkla izlerken İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Çimen’e, “ Burası çok güzel ve mükemmel bir bina oluyor. Burayı turizme hizmet verecek “ Uygulamalı Otelcilik Meslek Okulu yapalım” diye teklifte bulundular.

1 YIL ERTELEYİN
İnşaat alanında İl Milli Eğitim yetkilileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü arasında geçen görüşmede halen inşaatı devam eden 40 derslik 4 Temmuz İlköğretim Okulu binasının “Uygulamalı Otelcilik Meslek Okulu” olması halinde Milli Eğitim, 4 Temmuz İlköğretim okuluna yeni bir bina yapacak. Taraflar arasındaki konuşmada tek sorun, 4 Temmuz İlköğretim Okulu’nun naklinin 1 yıl ertelenip ertelenemeyeceği oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çimen “ Siz okul yaparsanız biz 1 yıl bekleyebiliriz” cevabını verince taraflar arasında sorun kalmadı.

HEYECAN YARATTI
İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile İlçe Milli Eğitim Müdürü arasında geçen konuşma daha sonra yetkililere aktarıldı ve inşaatı devam eden ilköğretim okulu binasının “Uygulamalı Turizm Otelcilik Meslek Okulu’na” dönüştürülmesi fikri ilçede heyecan yarattı.

İLK KEZ TURİZM YATIRIMI
Coğrafi konumu itibari ile “Sanayi” yapılaşmasına izin verilmeyen ve “Turizm” bölgesi olarak ayrılan ilçede “Turizm Otelcilik Meslek Okulu” fikri gerçekleşirse bu bir ilk olacak. Binlerce öğrencinin hem eğitim, hem de iş imkanı bulacağı Otelcilik Meslek Okulu Karamürsel’in Turizmle tanışması yanında ilçeye ekonomik olarak katkı sağlayacak.

TEMASLAR SÜRÜYOR
Turistik ama turistik hiçbir yatırımın olmadığı Karamürsel’de Milli Eğitim yetkilileri tarafından gündeme getirilen ve ilgililerce “olumlu” karşılanan 4 Temmuz İlköğretim Okulu adına inşaatı devam eden binanın Otelcilik Meslek Okulu’na tahsisi ve 4 Temmuz’a yeni bir bina yapımı için temaslar yetkililerce sürdürülüyor.

10 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR