Korkmaz: Civelek’i eleştirmek yenilen pehlivana düşmez

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz Kuruçeşme’de bulunan Teras Kafe’de basın mensupları ile bir araya geldi. Basın açıklamasında İzmit İlçe Kadın Koll...

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz Kuruçeşme’de bulunan Teras Kafe’de basın mensupları ile bir araya geldi. Basın açıklamasında İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan Vekili ve Başkan Adayı Enes Akbal ve ilçe yönetimi de hazır bulundu. Son dönemde CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Küçükkaya’nın bazı girişimlerini olumlu bulmadığı söyleyen Korkmaz, “O gün meclis salonunda yaşananlara müdahale etmeli ve meclisteki grubunu doğru yönlendirmeliydi” dedi. Aydın Ünlü’nün Mahmut Civelek’e bu zaman kadar yaptığı çalışmaları göz önüne alarak 10 üzerinden 3 vermesini de eleştiren Korkmaz, “13 belediyenin 13’ünü almış bir il başkanını değerlendirmek yenilen pehlivana düşmez” şeklinde cevap verdi.

 

“ELEKTİRK KESİNTİLERİ OLDU”

Yoğun kar yağışının yaşandığı haftadan bahsederek söze başlayan Ali Korkmaz, “Genel anlamda, elektrik kesintileri dışında çok fazla problemin yaşanmadığı bu süreçte, yolların açık kalması için gece-gündüz demeden çalışan belediye ekiplerimize teşekkür ediyor, doğru kararlarla halkımızın sıkıntı çekmesinin önüne geçen bütün yöneticilerimizi kutluyorum” dedi.

 

PAZARCILARA ELEŞTİRİ

Geçtiğimiz hafta İzmit Belediyesi Meclis toplantısında pazarcı esnafının gösterdiği tepkiye değinen Korkmaz, “Son derece seviyeli geçen toplantı maalesef pazar yerlerinin devriyle ilgili İzmit Belediyesi’nin alacağı ücret konusuna geldiğinde hoş olmayan görüntülere sahne oldu. Halkın oylarıyla seçilmiş meclis salonunda küfrün, hakaretin, tehditlerin yeri yoktur, olamaz. Orası halkımızın oylarıyla seçilmiş, bu kentin menfaatleri için çalışan bir meclistir” şeklinde konuştu.

 

“ESNAFIN ÇIKARLARI KORUNDU”

Oda üyeleri arasında işi farklı noktalara çekmek isteyenler olduğunu söyleyen Başkan Korkmaz, “Oda üzerinden siyaset üretmek, halkın seçtiği meclisi tehdit, küfür ve hakaretlerle baskı altına almak isteyenler oldu. Bunun olmasına kimse müsaade etmemelidir. İzmit Belediyesi bugüne kadar esnafımızın çıkarlarını hep korudu. Belediye Başkanı Doğan’ın pazarcı esnafının parasına göz diktiğini ileri sürmek çok büyük bir haksızlıktır” dedi.

 

“PARTİMİZİ VURMAK İSTEDİLER”

Korkmaz, “İzmit Belediyesi’nin son kararla asıl yapmak istediği gerçek pazarcı esnafının ve İzmit esnafının haklarını korumaktı. Devir ücretlerinin sabit ve belediye tarafından alınması, bu işlem üzerinden siyaset veya rant elde etmek isteyenlerin önüne geçmek içindi. Ama bu konuyu bile halka doğru anlatmak yerine, partimizi ve belediye başkanımızı vurmak istediler. Bu sığ tartışma üzerinden ana muhalefet partisi CHP’nin partimizi ve belediye başkanımızı vurmaya çalışmasını doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

 

“GAZ DOLUM TESİSİNE KARŞI ÇIKTILAR”

CHP’li belediye meclis üyelerinin asıl amacının üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olduğunu söyleyen Başkan Korkmaz, “Asıl amaç, halkın çıkarlarını korumak değil, ne yapalım da gündeme gelelim, kendimizi gazete manşetlerine nasıl taşıyalım derdi olmuştur.  İzmit Belediyemizin, Gündoğdu bölgesinde bir arazi üzerinde kurmak istediği gaz dolum tesisine de karşı çıktılar. Belediye, kendi araçları için yapacağı gaz dolum tesisi sayesinde yakıt giderlerinde tasarruf etmeyi ve aynı zamanda belediyeye ait bir araziyi daha değerli hale getirmeyi amaçlıyordu” dedi.

 

“ORTAK FİKİRLERİMİZ OLDU”

Son dönemde CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Küçükkaya’nın bazı girişimlerini de olumlu bulmadığının altını çizen Korkmaz, “Kendisine nezaket ziyaretimizden sonra bu pazarcılar odasıyla ilgili beni aradığında kendisiyle bir kez daha görüşme fırsatım oldu ve ortak bazı fikirlerimiz oluştu. Ancak Sayın Küçükkaya o gün meclis salonunda yaşananlara müdahale etmeli ve meclisteki grubunu doğru yönlendirmeliydi. Yine de doğru ve mantıklı önerilerine destek vermeye devam edeceğimizi bilmesini isterim. AKP olarak 2015 milletvekilliği seçimleri için aylar öncesinden çalışmalarımıza başladık. Hedefimiz belli. Kocaeli’de en az 8 milletvekili çıkarmak” şeklinde konuştu.  

 

“PEHLİVAN GÜREŞE DOYMUYOR”

Aydın Ünlü’nün Civelek’e bu zaman kadar yaptığı çalışmaları göz önüne alarak 10 üzerinden 3 vermesine de yanıt veren Korkmaz,” Hesap belli. 13 belediyenin 13’ünü almış bir il başkanını değerlendirmek yenilen pehlivana düşmez. Onlar ne kadar hesap yaparsa yapsın hesap ortadadır. Halkımız en güzel hesabı yapmıştır” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

14 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR