Büyükoğlu: Gölcük’ü 31 Mart’ta CHP yönetecek

Gölcük’te 300 gündür seçim çalışması yapan CHP’nin Gölcük Belediyesi Başkan Aday Adayı Fahrettin Büyükoğlu, 31 Mart 2014 tarihinde Gölcük Belediyesi’n...

BÜYÜT

Gölcük’te 300 gündür seçim çalışması yapan CHP’nin Gölcük Belediyesi Başkan Aday Adayı Fahrettin Büyükoğlu, 31 Mart 2014 tarihinde Gölcük Belediyesi’ni CHP kadrolarının yöneteceğini söyledi


CHP Gölcük Belediyesi Başkan Aday Adayı Fahrettin Büyükoğlu, aday adaylığının 300.gününde basın açıklaması yaptı. Büyükoğlu, yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Büyükoğlu’nun 300 günlük değerlendirmesi şöyle; CHP adına, 35 yıl sonra Gölcük Belediyesi’ni geri almak için çalışma grubu olarak yola çıkışımızın tam 300. günü. Sizlerle bu gün, seçim çalışmalarımızdan söz ederken aynı zamanda Gölcük’ün gerçek yüzünü de göstereceğiz. Gölcük’ün bir büyük köy olmaktan kurtulması için neler planladığımızı paylaşacağız.

“HALKA ULAŞMAMIZ LAZIM”

Seçimlere 17 ay kala yola çıkışımızın nedenlerini daha önce sizler aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmıştık. Değişen bir şey yok. Çıkışımızdaki gerekçeler devam ediyor. Seçimlere erkenden başlayıp tüm Gölcük’ü defalarca taramamız gerek. Her Gölcüklüye ulaşmamız gerek. Halkımızın sorunlarını ve çözüm önerilerini almamız gerek. Her soruna derman olacak ayakları yere basan projeler üretmemiz gerek. Projelerimizi tüm Gölcüklüler ile paylaşmamız gerek. Ve de, Gölcük’ü yönetecek yeterliliğe sahip kadroları bir araya getirerek Gölcüklüler’in beğenisine sunmamız gerek. Tüm bunlar ekip işi, kadro işi, örgüt işi. En önemlisi de yürek işi. 35 yıl sonra Gölcük Belediye Başkanlığı makamını Cumhuriyet Halk Partililer adına geri almak için inanarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


“BELEDİYE MAKYAJ YAPTI”

300 gündür CHP’yi Gölcük’te zirveye taşımak için emek veriyoruz. Çalışma arkadaşlarımız ve örgütümüzle birlikte, her eve bir paket kahve ile ulaşmayı hedefledik. Ulaşlı’dan Yazlık’a dek gezdiğimiz her yerde, farklı partililerin de yoğun ilgisini gördük, takdirle karşılandık. AKP’nin alternatifi olduğumuzu hissettirdik. Gerek ziyaretlerimizde gerekse basına yaptığımız açıklamalarda bazı projelerimizden ipuçları verdik. Bizim bu sınırlı açıklamalarımız sonrası AKP’li Gölcük Belediyesi; Amiral Sağlam Caddesi, Denizevler ve Cumhuriyet Meydanı gibi bazı alanlarda “makyaj” çalışmalarına başladı. Engelli vatandaşlarımızın, asfaltın karşısına geçmek için minibüse binmek zorunda bırakıldığı bu kente, “Çağdaş Donanma Kenti” diyebilen yerel yöneticilerimizi kınıyor, Gölcüklüler’in vicdanına havale ediyorum.

“ÇÖZÜM ÖNERİLERİ SUNDUK”

Geçen 300 gün boyunca; her biri kendi alanında donanımlı ve deneyimli 20 kişilik bir yürütme kurulu oluşturduk. Parti içi eğitim çerçevesinde; tüzük, parti programı, projeler, iletişim ve yeni Büyükşehir Yasası konularında kendimizi geliştirdik. Teknopark’ta bilişim semineri aldık. Tüm üyelerimize birer mektupla çıkışımızı duyurduk. İl, ilçe, belde başkan ve yöneticileri ile parti duayenlerini ziyaret ettik. Sendikalar, meslek odaları ve demokratik kitle örgütlerini ziyaret ederek Cumhuriyet Halk Partili olarak kendimizi ifade ettik. 30 mahalle ve 20 köy-mahalleden oluşan Gölcük’ü karış karış taradık. Tüm muhtarları ziyaret ettik. Sorunlarını öğrendik, güncelledik ve halkımızın çözüm önerilerini aldık. Çözümler için projeler ürettik.

“GENEL MERKEZİ KUTLUYORUM”

Gölcük’ü yetersiz AKP’li yerel yöneticilerden biz kurtaracağız. Gölcük bizimle, çağdaş ve sosyal belediyeciliğin nimetlerinden yararlanacak. Halkımızın bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız. Bize güvenenleri mahçup etmeyeceğiz. Gölcük Belediye Meclisi ya da diğer birimler için hiç kimseye verilmiş sözümüz yok. Kadro ve meclis, kuralları çerçevesinde örgütçe belirlenecek. Bizler 300 gün önce yola çıkışımızda tavrımızı net olarak ortaya koymuştuk. En doğru kararı CHP’nin üyeleri verecek. Genel merkezimizi, aldığı bu karar için kutluyorum.

“GÖLCÜK CHP YÖNETECEK”


Geçen dönem, parti içi yarış partimize zarar verebilir diyerek ikinci bir aday adayı olarak çıkmadım. Bu kez hazırlıklarımıza 300 gün önceden başladık. Aday belirleme yöntemi ne olursa olsun, parti içi yarışı kazanacağımı düşünüyorum. Hiçbir koşulda, hiçbir aday için geri çekilmeyeceğim. İlk çıkışımızda söylediğim gibi, CHP’liler beni aday gösterirse; ki buna tüm kalbimle inanıyorum, 31 Mart 2014’ten itibaren, Gölcük Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partililer yönetecek demektir. Buna inandığımız için yola koyulduk. Başaracağız.”

17 Eylül 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR