BBP Kocaeli milletvekili aday listesi - 26. Dönem

Toplam 12 kişinin adaylık için başvuruda bulunduğu partide listeye giremeyen tek isim Necdet Gültekin oldu. Liste başında ise adaylık başvurusu yapma...

Toplam 12 kişinin adaylık için başvuruda bulunduğu partide listeye giremeyen tek isim Necdet Gültekin oldu. Liste başında ise adaylık başvurusu yapmadığı belirtilen Genel Başkan Danışmanı olan Serhat Duyar’ın yer aldığı bildirildi.

 

BBP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

serhat-duyar-001-001.jpg

1. Serhat Duyar

1981 yılında İzmit'te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’ de tamamladı. Sabancı Anadolu Teknik Lisesi Elektrik Bölümünde başladığı teknik eğitimini 2001 yılında Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümünde tamamladı.
Ardından 2009 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı.
2001 yılında aile şirketi olan Duyaran Tekstil'de çalışma hayatına başlayan Duyar, Satış ve Pazarlama Müdürü olarak Marmara ve Batı Karadeniz bölgelerinin satış ağını yönetmektedir.

Kocaeli Aydınlar Ocağı, TÜMSİAD (Tüm Sanayaci ve İşadamları Derneği) ve BAYŞAD (Bağımsız Yazarlar Ve Şairler Derneği) üyesidir.
5 Eylül 2012 tarihinde Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanı olarak siyasi hayatına başlayan Duyar, 6 Ekim 2013 tarihinde yapılan kongre sonucunda tekrar İl Başkanı olarak görevini sürdürdü.
8 Haziran 2014 tarihinde gerçekleşen Büyük Birlik Partisi 9. Olağan Kurultayında MKYK Asil üyeliğine seçilmiştir.
2015 yılı itibariyle Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.
7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili seçimleri için Milli İttifak çatısı altında birleşen Saadet Partisi ve Büyük Partisi'nden 2. sırada Kocaeli‘den milletvekili adayı olmuştur. Asiye Hanım ile evli olan Duyar, Hatice Kübra, Neslihan ve Emine olmak üzere üç çocuk babasıdır.

remz-002.jpg

2. Remzi Kaya

1968 yılında Erzurum Horosan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlandı. 1997 yılından beri Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde ikamet ediyor. Gölcük’te mobilya imalat atölyesi ve satış mağazası bulunuyor. Geçtiğimiz dönem BBP’den Gölcük Belediye Meclisi’ne aday olan Remzi Kaya daha sonra Gölcük İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. Geçtiğimiz genel kurulda BBP il yönetimine giren Kaya, il başkan yardımcısı oldu. 7 Haziran 2015 seçimlerinde Milli İttifak çatısı altında SP ve BBP’nin Kocaeli 4. sıra milletvekili adaylarından biri olan Remzi Kaya, evli ve 4 çocuk sahibi. 

mustafa-arha-001.jpg

3. Mustafa Arha

Büyük Birlik Partisi Körfez İlçe Başkanı olan Mustafa Arha, 1969 İzmit doğumlu. Yüksekokul mezunu. Satış pazarlama işiyle uğraşıyor. Evli. 

haci-004-001.jpg

4. Hacı Latif İşcen

1975 Düzce doğumlu. Körfez’de ikamet ediyor. İlkokulu Almanya Bremen, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’de tamamlandı. 3 ön lisans, 2 lisans, 1 yüksek lisans mezunu. İş sağlığı ve güvenliği doktora programına devam ediyor. Evli, 2 çocuk babası. A sınıfı iş güvenliği uzmanı, makine tasarım uzmanı, Aile Danışmanı ve Psikoterapist, Endüstri Mühendisi ve Sosyolog. Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu. Ahmet Yesevi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde yüksek lisans, doktorasını İstanbul Ticaret Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünde devam ediyor.

musa-001.jpg

5. Musa Aydoğdu

1975 Gölcük doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası. Kendisine ait işletmede mali müşavirlik yapıyor. 1996 yılından beri Alperen Ocakları’nda görev aldı ve uzun yıllardır BBP kadrolarında yer alıyor.

omur-yesil-001.jpg

6. Ömür Yeşil

1959 Bandırma doğumlu. Yüksekokul mezunu. Emekli memur. Evli ve 1 çocuk annesi.

mus-004-001.jpg

7. Mustafa Özdemir

1961 Samsun doğumlu. Evli ve 2 çocuk babası. 1978 yılında liseden siyasi olaylar yüzünden ayrıldı. Yıllarca Ülkücü Hareket içerisinde yer aldı ve uzun yıllardır BBP kadrolarında yöneticilik yapıyor. 

zulkuf-001.jpg

8. Zülküf Eta

01 Ağustos 1975 yılında Erzurum Aşkale Kavurma Çukur Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokulu İzmit İmam Hamim Lisesi’nde bitirdi. Hafızlığını İstanbul’da tamamladı. 1989 yılından beri İzmit’te ikamet eden Zülküf Eta, İnşaat-dekorasyon işi yapıyor. 4 çocuk babasıdır.

abdullah-001-001.jpg

9. Abdullah Kanpara

1971 Gölcük doğumlu. Eğitim-öğretim işlerinde yöneticilik yapıyor. Evli ve 2 çocuk babası. İmam Hatip Lisesi Mezunu. Uzun yıllar din kültürü dersi öğretmenliği yaptı.

mercan.jpg

10. Mustafa Mercan

 

serkan-003-001.jpg

11. Serkan Akyüz

1978 İstanbul doğumlu. Zübeyde Hanım Lisesi’nden mezun. Serbest meslek ile uğraşıyor. Gebze'de ikamet ediyor. Evli ve 4 çocuk babası.

18 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR