Tüpraş'taki dev tesis hizmete girdi

 ArGe merkezi açılışı için düzenlenen törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Koç Holding A.Ş. Yeni İş Geliştirme Koordinatörü ve Bilgi G...

 ArGe merkezi açılışı için düzenlenen törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Koç Holding A.Ş. Yeni İş Geliştirme Koordinatörü ve Bilgi Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Ali Koç, Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve kent protokolünün katıldı. Düzenlene törede bir konuşma yapan Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut, ülkemizin akaryakıt ihtiyacını, en üst teknolojik gelişmeleri uygulayarak, güvenli ve en yüksek kalitede sağlayan, Tüpraş’ımızın gelişiminde önemli bir kilometre taşı olacak ArGe Merkezimiz açmanın gururunu yaşadıkları dile getirdi.  Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Mustafa Koç, ArGe çalışmaları, ekonomik katma değeri artırırken, cari açığın kapatılmasına da hizmet edeceğini belirterek, “Uzman araştırmacıları, AB standartlarında en üst seviyedeki ölçme ve test yeteneğine sahip laboratuvarları ile ArGe Merkezimiz, Topluluğumuz ve ülkemizin lider sanayi şirketi Tüpraş’ı teknoloji geliştirme çalışmalarında da öncü kılacağına inanıyoruz” dedi.

TÜPRAŞ’I ÖZELLEŞTİRMEK DOĞRU BİR KARAR
Törende konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikrı Işık, dünyada yaşanan bir çok olayın enerji nedeniyle yaşandığını söyledi. TÜPRAŞ’ın özelleştirilmek istendiğinde bir çok kesimin karşı çıktığına dikkat çeken Bakan Işık, “yapılan yatırımları gördüğümüzde özelleştirmenin ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kez daha görüyorum. 5 Milyar Dolarlık bir yatırım yapılmış. Devlet eliyle bu yatırımı yapmak hiç de kolay olmazdı” açıklamasında bulundu.

 

Tüpraş ArGe Merkezi, Tasarım Binası, Laboratuvar Binası, Pilot Tesis Test Binası ile birlikte 7.500 m2‘lik alan üzerine kuruldu.  32 Milyon TL’ye malolan merkezde  6 Doktora, 40 Yüksek Lisans mezunu olmak üzere, 103 personel 26 proje üzerinde çalışmakta.

15 Nisan 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR