Girne Amerikan Üniversitesi’nden üniversite adaylarına burs müjdesi

Girne Amerikan Üniversitesi, öğrencilere ve ailelere güvence olması için 7 yıl kesintisiz burslar veriyor.Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Üniversit...

BÜYÜT

Girne Amerikan Üniversitesi, öğrencilere ve ailelere güvence olması için 7 yıl kesintisiz burslar veriyor.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Üniversite Adaylarına 2013-2014 Akademik Eğitim döneminde 7 Yıllık Kesintisiz Burslar veriyor. Normal Akademik Eğitim süresi 4 yada 5 yıldır. GAÜ öğrencilere ve ailelere güvence olması için 7 yıl kesintisiz burslar vermektedir. Yüzde 100-75-50 çeşitli burs imkanları ve yüzde 100-50-25-20 özel indirim imkanları karşılıksız olarak öğrencilerine vermeğe devam etmektedir. Bursların yanında Yurtdışındaki kampüslerinde (İngiltere-Canterbury ve Singapur) aynı bursluluk oranları ile geçerli olmak üzere akademik eğitim alabilme imkanı sağlıyor.

YÜZDE 50’YE VARAN İNDİRİMLER
Ayrıca Gazi, Öğretmen, TSK personeli, Polis, Büyükelçilik personeli ve sarı basın kartı olan basın mensubu çocuklarına emeklileri dahil yüzde 50 ve şehit çocuklarına, milli sporculara % 100 (üniversite takımlarında yer almak kaydıyla), Devlet Memuru çocuklarına % 20 indirimin mevcut olduğu belirtildi. Yurtdışı kampüslerinde de geçerli olan burslarda sosyal, kültürel ve sportif kulüplerde faal olan öğrenciler ayrıca burslardan yararlanabilmektedir. Başarı ve Çalışma bursları da öğrencilerin eğitimleri devam ederken de burslarını artırabileceği diğer olanaklardandır.

140 ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ
Girne Amerikan Üniversitesi 79 ülkeden öğrencisi, 39 ülkeden akademisyen kadrosu ile tam bir uluslararası üniversitedir. Kaliteli İngilizce eğitimi veren üniversite Dünya’da 140 üniversite ile akademik işbirliği bulunmaktadır. Teknik alt yapısı üst düzeyde bir üniversitedir. Mühendislik Fakültesi öğrencilerine hizmet veren Teknoparkı 10.000 metre karenin üzerindedir. İçinde eğitim ve ARGE laboratuarları mevcuttur. Teknopark’ta bulunan laboratuvarlar kendi enerjisini alternatif enerji kaynaklarından (rüzgar ve güneş) üretebilme teknolojisine sahiptir. Ayrıca TEKNOPARK’a Denizcilik-Güverte bölümü için Köprüstü kuruldu. Sadece Güverte bölümümüz için 3 similatör, 2 eğitim istasyonu, 1 eğitim havuzu ve çeşitli büyüklükte tekneleri hizmete sunmuştur. Son gelişme olarak sualtı araştırma gemisi alınmıştır.

BİLİŞİM ALANINDA İŞBİRLİĞİ
Dijital Kütüphanesi ABD ve AB Üniversiteleri ile bilişim alanında da işbirliği bulunmaktadır. 3 kıta tek üniversite anlayışı ile Uluslararası akademik eğitim veren üniversitenin Canterbury-İngiltere, ABD ve Singapur’da kampüsleri bulunmaktadır. Girne Amerikan Üniversitesi bünyesinde 8 fakülte, 5 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulu; 48 lisans, 9 önlisans, 31 yüksek lisans ve 10 doktora programı bulunmaktadır.

TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ
GAÜ önümüzdeki günlerde Tıp Fakültesi için temellerini atıyor. Girne Amerikan Üniversitesi ve Bilim Üniversitesine bağlı Florance Nightingale Hastaneleri ile işbirliği içinde Girne’de Tıp Fakültesini kuruyor. 2015 Yılı ile tamamlanmış olacak Tıp Fakültesi Hastanesi öğrencilerine her iki üniversitede staj ve mezunlarına iş imkanı sağlayacaktır.
Girne Amerikan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GAUSEM), AB onaylı çeşitli programlarda uluslararası sertifika programları düzenlemektedir. GAUSEM’de Çince,Rusça,Arapça, Almanca, Fransızca,İtalyanca,İspanyolca ve Rumca dillerinde de kurs imkanları sağlanmaktadır. Uluslararası Kongreler düzenlenmekte ve öğrencilerimizin sertifikaları artırılmaktadır. Başbakanlık Kredi ve Yurtlar Kurumunun , burs ve kredilerinden Üniversitemiz öğrencileri yararlanabilmektedirler.

ÜCRETSİZ ULAŞIM
Kız Öğrenci Yurdu 3 adet , Erkek Öğrenci Yurdu 1 adettir. Konforlu olan yurtlarında odalarda, öğrencilerin yatakları, çalışma masası, banyo, wc, gardrobu, telefon, klima, buz dolabı, televizyonu v.s. her şeyi düşünülmüş ve kız öğrencileri için ayrıca mutfaktan yararlanarak kendi yemeklerini yapabilme imkanları da sağlanmıştır. Paket programlardan yararlanan öğrencilerine ayrıca Eğitim+Yurt+Yemek % 10 indirim sağlamaktadır. Öğrenci otobüslerinin 07.00-21.00 saatleri arasında her saat başı ring servis yaparak öğrencilerine ücretsiz ulaşım imkanı sağlamaktadır. Ayrıca günde 3 kez Lefkoşa‘ya servislerimiz mevcuttur.

EN İYİ ÜNİVERSİTE
Girne Amerikan Üniversitesi, Oxford-İngiltere’de bulunan Europe Business Assembly (EBA) Değerlendirme Kurulu tarafından (2013 Best University) 2013 Yılı En İyi Üniversitesi Socrates ödülüne layık görüldü.

GELECEĞİN MESLEKLERİ
GAÜ Kocaeli-Sakarya Temsilcisi Şafak Akbaş, Üniversite Adaylarına şu önerilerde bulundu: Türkiye’de sistem hep öğrencileri iyi puan alan iyi yerlerde eğitim alabileceği üzerine yönlendirmektedir. Oysa puanlar kadar önemli bir unsurda Tercihlerdir. Tercihler eğer geleceğin meslekleri ile aynı doğrultuda değilse, öğrenci mezun olduğunda üniversiteli işsiz durumunda olmaktadır. Benim isteklerim nelerdir, benim yeteneklerim nelerdir, geleceğin meslekleri nelerdir; üniversite adaylarının bu soruları kendilerine sormaları ve buna göre araştırma yapmaları gerektiğini belirtmektedir.

ULUSAL MESLEKİ BİLGİ SİSTEMİ
Özellikle üniversite adaylarının internette “Ulusal Mesleki Bilgi Sistemi” nde kendilerini tanımalarını ve geleceğin mesleklerini saptamada kariyer sitelerini iyi takibe almalarını ve araştırma içinde olmalarını, Tercih döneminde kendilerinin , ailelerinin ve rehber öğretmenlerinin düşüncelerini de alarak ve de A-B-C planları , üniversiteler ve bölümler konusunda ,en verimli Tercih Listelerini oluşturmaları gerektiğini belirtmiştir.

12 AY BOYUNCA HİZMET
Özellikle Hukuk , Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Öğretmenliği, Özel Eğitim ve Zihinsel Engelliler Öğretmenliklerinin, Sağlık Yönetimi, Ergoterapi, Ebelik, Hemşirelik, İlk ve Acil Yardım (Paramedic), Adalet Meslek Yüksekokulu, Mühendislik Fakültelerinde Elektrik-Elektronik, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Endüstri,İşletme Mühendislikleri, Malzeme Mühendisliği bölümlerinin, Mimarlık, İç Mimarlık, Grafik Tasarım bölümlerini önermekteyim. İşletme eğitimi alacak öğrencilere de İngilizcenin dışında Çince, Rusça, Arapça dillerinde de üniversitemizin sürekli eğitim merkezlerinde kurslardan eğitim alarak kendilerini geliştirmelerini, donatmalarını öneriyorum. Girne Amerikan Üniversitesi Kocaeli-Sakarya Temsilciliği Fethiye Caddesi Öztalay İşhanı Büro Katları 1. katında haftanın 6 günü olmak üzere, 12 ay boyunca hizmet vermektedir. Tüm adaylara başarılar dilerim.

08 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

ahmet - ben turkiye de sağlık meslek lisesi att bolumu ogrencisiyim diploma puaniyla ilk ve acil yardim bölümüne girebilirmiyim.

Yanıtla . 0Beğen 08 Temmuz 17:53
03

can can - tam burlu öğrenciler yurt ücreti veriyolar mı veriyorlarsa ne kardar ?

Yanıtla . 0Beğen 08 Temmuz 17:53
02

tanem - Tam burslu giden öğrencilerin yurt paraları ve devlet yurdu olup olmadığını söyleyebilir misiniz lutfen

Yanıtla . 0Beğen 08 Temmuz 17:53
01

Nalar - Bana 100/50 burs geliyor psikoloji hiç bilgim yok ! Bilgisi olan birisi yok mu !!!!!!!

Yanıtla . 0Beğen 08 Temmuz 17:53
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR