“12 bin oyla seçileceğim”

        CHP Dilovası Belediye Başkan adayı Ercan Dalkılıç, ilçe örgütünün organize ettiği program kapsamında dün basın mensupları ile bir araya geldi....

BÜYÜT

 

 

 

 

CHP Dilovası Belediye Başkan adayı Ercan Dalkılıç, ilçe örgütünün organize ettiği program kapsamında dün basın mensupları ile bir araya geldi. Gebze Dilaş Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltılı toplantıya Dalkılıç’ın yanı sıra CHP Dilovası İlçe Başkanı İsmail Kaya ve meclis üyesi adayları da katıldı.

 

HALKLA BİRLİKTE OLDUK

Seçim sürecinin daraldığını belirten Dalkılıç, “Herkes sandığa gidip oyunu kullanacak. Demokrat Parti ile girdiğimiz 2009 seçimlerini kaybettiğimiz o günden bu yana büromuzu hiç kapatmadık. Her zaman halkımızın dertleri ile ilgilendik. Bunun karşılığını 30 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde alacağız” diye konuştu.

 

HER KESİMDEN

OY ALACAĞIZ

Seçmene seçimden seçime değil, her zaman selam verdiklerini dile getiren kaydeden Dalkılıç, “Seçmen sıcak ilgi istiyor. Geçtiğimiz seçim bize oy vermeyen kimseye küsmedik, gönül koymadık. Bu nedenle Dilovası’ndan partiler üstü bir oy alacağız. Her kesimden oy gelecek, halkımız bizi destekleyecek” dedi.

 

SÖZLERİNİ TUTMADILAR

İktidar partisi AKP’nin yaprak dökümü yaşadığını ve AKP’lilerin CHP’ye geçtiğini söyleyen başkan adayı Ercan Dalkılıç, “Dilovası halkı geride kalan 5 yılda hep kandırıldı. Halka verilen hiçbir söz tutulmadı. 5 yıl önceki kitapçıklarını alın ve bir bakın, hiçbir sözlerini yerine getirmediklerini rahatlıkla görürsünüz” diye konuştu.

 

VATANDAŞ OY

DEPOSU GÖRÜLDÜ

Sözün siyasetçinin teminatı olduğunu söyleyen Dalkılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü: “CHP, 30 Mart’ta Dilovası’nda tarihinde ilk defa bu kadar yüksek oy alacak ve seçimleri kazanacak. İktidar partisi, Dilovası halkını sadece oy deposu olarak gördü. Toplumu hep ötekileştirdi. Dilovası halkı oy deposu değil. İlçe seçmenimiz 30 Mart’ta bunu ispatlayacak.”

 

11-12 BİN OY ALIRIZ

Seçimlerle ilgili bir tahminde de bulunan Dalkılıç, oldukça iddialı bir sonuç ortaya koydu. İlçedeki seçimleri mutlaka kazanacaklarını söyleyen Dalkılıç, “Dilovası seçmeni bizi istiyor. 30 Mart’ta 11 bin ila 12 bin arasında bir oy alacağız. Son ankete göre oran olarak 8 puan öndeyiz. Dilovası seçmenine şimdiden teşekkür ediyorum. Dilovası seçmenine farklı bakılıyor, ama biz birbirimizi tanıdığımız için bir sorun yaşanmıyor. Bu yüzden partililerimize ve meclis üyesi adaylarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

SAYEMİZDE GENEL

BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Öte yandan geçmişte görev yaptığı partilerle alakalı olarak da konuşan Dalkılıç, özellikle Numan Kurtulmuş’a yönelik ağır ithamlarda bulundu. Son olarak HAS Parti’den CHP’ye geçiş sürecini de anlatan Dalkılıç, “Eski HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’u Dilovası’nda 7 bin kişi ile karşıladık. Belki de bu coşkunun etkisi ile gidip AKP’de genel başkan yardımcısı oldu. Bizi satın alabilecek para henüz basılmadı. Ben tecrübeli bir başkanım. Ana muhalefet partisinden belediye başkanı seçileceğim ve hakkımızı söke söke alacağız. Hakkımız olandan fazlasını istemiyorum” dedi.

 

25 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR