Bir sonraki istihdam toplantısında meslek ve sayılar bildirilecek

2016 yılı 1’inci İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Valilik toplantı salonunda yapıldı. Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set başkanlığında...

2016 yılı 1’inci İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Valilik toplantı salonunda yapıldı. Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi temsilcileri ile diğer kurum müdürleri katıldı.


DAL AÇMA TEKLİFLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, ilimizde eğitim-öğretim yapan ve mesleki teknik okulları bünyesinde okul tür, alan, dal açma teklifleri görüşüldü. Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) projesi kapsamında düzenlenecek eğitimlere ilişkin olarak işverenler tarafından 2016 yılı iş gücü eğitim planında bulunmayan mesleklerde eğitim talep edilmesi halinde, projenin geciktirilmeden uygulanması, daha sonra yapılacak kurul toplantısına meslek ve sayılarının bildirilmesi kararı alındı.


784 KEZ DENETLEME YAPILDI

2015 yılı iş gücü eğitim planı kapsamında düzenlenen kursların, hangi tarihte ve hangi denetim kurulu tarafından denetleneceğine ilişkin programın düzenlenmesi ve uygulanması hususunda Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne yetki verildi. 2015 yılı içerisinde açılan TYP ve iş gücü eğitim programlarına ilişkin denetim kurulu faaliyetleri sonucu 784 kez denetleme yapıldı. Bu denetlemeler sonucu hazırlanan Denetleme raporu da sunularak kurula bilgi verildi.

29 Ocak 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR