Mehmet Eryürek Gemileri Yaktı

AKP Derince İlçe Eski Başkanı Mehmet Eryürek ilk kez bu kadar sert ve ağır konuştu. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i göreve çağırdı, Derince Belediye B...

BÜYÜT

AKP Derince İlçe Eski Başkanı Mehmet Eryürek ilk kez bu kadar sert ve ağır konuştu. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i göreve çağırdı, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ın disipline verilmesini istedi.


AKP’nin Derince Teşkilatında sular durulmuyor. AKP Derince İlçe Teşkilatı’nın AKP’nin tarihinde ilk defa düzenlenen “Tanışma Toplantı”sında konuşan Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ın, “Bu salonu çok daha kalabalık gördüm. Ama ilk defa gönülden ve kendimden hissettim. Bunu dost düşman herkes görsün” sözlerine kendi sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden yanıt veren eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek'i göreve çağırdı.

İşte Mehmet Eryürek’in yazısı…


BU SORULARA CEVAP İSTİYORUM...MEYDANI BOŞ BULDUNUZ HERKESE İFTİRALAR ATIYORSUNUZ....ONURSUZLAR CEVAP YAZMAZ...

Son günlerin en önemli hadisesi Derince meclisindeki encümen seçimleridir. Bilmeyenler için hatırlatmakta yarar var; Encümen seçiminde her dönem 3 Ak Parti’ li arkadaşımız aday gösterilir ve seçilirdi ancak bu dönem 1 Ak Parti, 1 Chp ve 1 Sp’ li arkadaşlar seçildi. Aday gösterilipte seçilemeyen arkadaşlarımızın ardından Ak Parti grubu içerisinde bir çatlak olduğu görüldü ve “cadı avına” çıkıldı.
Ne hazindir ki bu olaya benimde sokulmam için büyük gayret gösterildi.
Bu gösterilen gayretin en son örneği haftalık çıkan bir gazetedir.
Aziz Alemdar’ ın her ay Çenesuyu A.ş’ den 2 bin tl fatura ödediği ve belediyenin tüm kurumlarına, kafelerine bolca dağıttırdığı ve tetikçisi olan bu gazete bir evvelki haberinde bana sözüm ona gaz vererek İl Başkan adayı olmamı istemiştir. Bende kendisine mesaj atarak teşekkür ettim ve düşünmediğimi söyledim. Epey üzülmüşlerdir.

Şimdi ise “İHANETİN BEDELİ AĞIR OLACAK” ve “ERYÜREK’İN OYUNUNA GELDİLER” gibi alçakça bir haber kendisine sipariş edilmiş ve oyun sahneye koyulmuştur.

Aziz Alemdar ve Ahmet Ark kendi basiretsizliklerinin bedelini başkalarına ödetmek için zaten büyük gayret gösteriyorlar ve bu olayın “neden ve niçin” lerinden sıyrılmak için olayı başka bir tarafa yönlendirmek istiyorlar. Küfürler, işten atmalar, hakaretler, uygunsuz mütahit ilişki iddiaları unutulacak. Bu zaten açıkça görülüyor ancak benim işin içine çekilme gayretleri “İL KONGRESİ” ne kadar uzanıyor.
Heveslisi olduğumu zannettikleri il yönetimine girersem; İkili pazarlıklarıyla ve bir sürü insanı aldatarak ele geçirdiklerini zan ettikleri i Derince siyasetini istedikleri gibi sevk ve idare edemeyeceklerini, il tarafından kontrol altında tutulacaklarını ve önümüzdeki Belediye Başkanlığı seçimlerinde önlerinde büyük bir engel olacağımı düşünüyorlar.
Yani kısaca; MEHMET ERYÜREK’ İN İŞİNİN BİTMESİ GEREKİR. Bir konuşmada Ahmet Ark, 3 ay bilemedin 1 yıl sonra Eryürek’ in bütün gücünü hallederim demesi de bu düşüncelerinin dışa vurumudur.

Bu iş böyle kolay kapanmaz. Herkes eteğindeki taşı dökecek ve bildiği tüm doğruları anlatacak. 10 yıl emek verdiğimiz bir partide “VEBALI” muamelesi gördürülmeye çalışılmak ilçe başkanlarının kaderi olmaktan çıkacak artık. Umarım birisi çağırır da neler olduğunu ve daha neler olabileceğini az çok anlatırız.
Bu olay tam bir sansasyondur ve bir bedel gerektirir. Ya ilçe başkanıysan “ben bu işi yapamadım” dersiniz, ya belediye başkanıysanız “ demek ki ben arkadaşlarıma gerekli sevgi ve güveni veremedim” dersiniz ya da il başkanıysanız demek ki benim ilçe başkanlarım başkan ve meclisleriyle ilgili sorunları dile getirdiğinde haklılarmış, keşke gereğini yapsaydım” dersiniz.

Yerel seçimler 6 ay ön çekilecekken ve artık fazla bir zaman kalmazken acemi ve ne yapacağını bilmeyen bir ilçe başkanı ve sevilmeyen bir belediye başkanıyla bu yola devam edilemeyeceğini anlamak ve NEŞTER’ i vurmak gerekir.
Ama şimdi ne yapılıyor? 3 tane meclis üyesi belirleniyor ve İHANET gibi alçakça bir cümle bulunuyor ohhh iş hemen halloldu. Nerden bildiniz de bu isimleri yayınladınız? Ne bilelim bu tezgâhı Alemdar ve Ark’ ın düzenlemediğini? Böyle belirsiz iş yapılmaz… Günah keçisi mi arıyorsunuz, ispatlı delilli iş mi yapmak istiyorsunuz?
O gazetelere yem ettiğiniz 3 arkadaş diğer arkadaşlarımız gibi onuruyla yaşayan insanlar. Çevresi olan, ailesi olan, sülalesi olan, sevilen, sayılan, esnaf, partiye getirisi olan insanlar. Eğer disiplinse tam 16 arkadaş birden disipline gitmeli… Alemdar’da dâhil. Nerden bulup ta yayınlatıyorsunuz bu isimleri?
Hadi bir an 3 isim doğru diyelim, 4. üncü isim kim peki? Bizim arkadaşlar 13 oy aldığına göre bizimde başkan dahil 17 oyumuz olduğuna göre 4. üncü isim kim peki?

Haaa illa ki DİSİPLİNE ADAM vermek istiyor musunuz?
Peki, o zaman 3 ay önce grup toplantısında DENETİM KURULU oluşturmuştuk. Okşin Beçet, İhsan Çimen, Hikmet Karadeniz. Hem de kararın altında benim ve diğer meclis üyelerinin imzası vardı… Siz ne yaptınız? Söyleyeyim; 1 gün sonra meclise çıkmadan önce Aziz Alemdar bey odasında toplantı yaptı ve bir önerge hazırlatarak bu 3 ismi değiştirdi ve mecliste de aynen oylandı. ALIN SİZE DİSİPLİN SUÇU… HEMDE DELİLLİ, İSPATLI ve İL BAŞKANLIĞINA RESMİ YAZIYLA SUÇ DUYURUSU YAPILMIŞ ŞEKİLDE. Alınan grup kararına aykırı hareket etmek mi? BUYRUN… Bu önergeyi kim verdiyse ve kim verdirdiyse hepsini disipline vermeniz gerekmiyor mu?
Hadi görelim Alemdar ve bu önergeyi verenler için ne yaptığınızı. Bu iş faili meçhul değil yani… İsimleri belli, kayıtlı, resmi olarak da olay size ulaştırılmış.

Bu ağzı bozuk adama bir çeki düzen verin… Partiyi Derince’ de bitirdi bunu göremiyor musunuz? Yılların arkadaşlarını bile birbirine kırdırdı. Para ve güç onda ve istediğini yapıyor, yaptırıyor sizde başka taraflarda bir şeyler arıyorsunuz. İlçe başkanını da kafaya almış…

Beni neden istemediğini şimdi anlıyorsunuz değil mi? Ona dur diyecek, karşısında dikilecek kiminiz kaldı? Yan kademe başkanlarına bir gezi bir kahvaltı ufak bir iş… İlçe başkanına bir tehtid… Ne kadar belediyeci varsa hepsini mahalle başkanı… Tamam…2013 garanti…

Bir sürü insanı oyuna getirdiniz ve istifa ettirdiniz, bir sürü kaliteli insanı boş vaatlerle dışarıda bıraktınız, boş yere kaos oluşturdunuz, bile bile Derince’ de Ak Parti’ yi zor duruma soktunuz.

Biri sizden hesap sormazsa sizi “YUH BABAYA” teslim ediyorum ve bir DİSİPLİN suçu işleyerek sesleniyorum; BEN 16 MECLİS ÜYESİ ARKADAŞ İLE GÖRÜŞTÜM ve HEPSİNDEN CHP’ YE, SP OY VERMESİNİ İSTEDİM… ONLARDA BENİ KIRMADI… HADİ BENİ DE 16 KİŞİYLE BİRLİKTE DİSİPLİNE VERİN… BEKLİYORUM.
HEMDE SABIRSIZLIKLA...

12 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR