WorldFood Istanbul ve Ipack Turkey fuarları 11.892 ziyaretçiyi ağırladı!

Türk gıda ve ambalaj sektörü profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği fuarlara uluslararası katılım da büyük oldu. Fuarlar Almanya, Brezilya, Çin, İr...

BÜYÜT

Türk gıda ve ambalaj sektörü profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği fuarlara uluslararası katılım da büyük oldu. Fuarlar Almanya, Brezilya, Çin, İran, Güney Afrika, Hindistan, Kore, Japonya, Meksika ve Peru’nun da dâhil olduğu 119 farklı ülkeden profesyonel ziyaretçi ağırladı.

 

Türkiye’de lider sektörlerde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey tarafından organize edilen, gıda ürünleri, gıda teknolojileri, ambalaj, paketleme ve gıda işleme sistemlerinde en son yenilik ve teknolojilerin sergilendiği, sektörün uluslararası zirvesi 23. WorldFood Istanbul ve 30. Ipack Turkey fuarları büyük ilgi gördü. 3 - 6 Eylül tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi, CNR Expo’da 60.000m2 alanda gerçekleşen fuarlar, 42 ülkeden 562 katılımcı firmayı, 119 farklı ülkeden gelen 11.892 ziyaretçi ile buluşturdu.

 

Katılımcı firmaların ve profesyonel ziyaretçilerin daha verimli bir fuar geçirebilmeleri için, WorldFood Istanbul ve Ipack Turkey bu yıl ilk kez ürün gruplarına göre düzenlendi. Fuar kapsamında gerçekleştirilen yerli – yabancı “Alım Heyetleri Organizasyonları” ile fuarlar süresince katılımcı firmalar ile profesyonel ziyaretçiler arasında pek çok olumlu görüşme gerçekleşti. Fuarlar sırasında yapılan birebir iş görüşmelerinin, ülkemizde ihracat fazlası veren gıda ve ambalaj sektörlerinin büyümesine ve gelişmesine olumlu katkı sağlaması bekleniyor.

 

ITE Turkey Hızlı Tüketim & Enerji Grup Direktörü Atilla Marangozoğlu fuar hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Yıl boyunca yürüttüğümüz ulusal-uluslararası tanıtım faaliyetleri ile grup şirketleri arasında yer aldığımız ITE Group Plc.’den aldığımız küresel iş ağı sayesinde; bu yıl fuarlarımızda 42 farklı ülkeden 500’ün üzerinde katılımcı firmayı, 119 farklı ülkeden gelen 11.892 ziyaretçiyle buluşturduk.

 

Fuar öncesi ve sırasında düzenlediğimiz “Yerli – Yabancı Alım Heyeti Organizasyonları” hem katılımcı hem de ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Sektördeki en son yenilik, ürün ve teknolojilerin sergilendiği bölgenin en büyük sektör buluşması olan fuarların sektöre ve ülke ekonomisine olumlu katkı sağlayacağına inanıyoruz.

 

Fuarlar sırasında 2016 yılı için katılımcı firmalara yer rezervasyonu ve alan satışını da başlattık, bu kısa zaman zarfında 19.000m2’lik alan satışı gerçekleşti. Bu durum fuarlara olan ilginin önümüzdeki yıl aratarak devam edeceğini göstermektedir. Sektör profesyonellerine gösterdikleri ilgi için teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

 

“Yurtiçi ve Yurtdışı Alım Heyetleri Organizasyonu” ile katılımcı firmalar ve profesyonel ziyaretçiler bir araya geldi…

ITE Turkey tarafından gerçekleştirilen “Yurtiçi Alım Heyetleri Programı” çerçevesinde; Afyonkarahisar, Aksaray, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Isparta, İzmir, Manisa ve Uşak’tan gelen profesyonel ziyaretçiler dört gün boyunca katılımcı firmalarla görüşmeler gerçekleştirdi.

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı desteğiyle gerçekleştirilen “Yurtdışı Alım Heyetleri Programı” dâhilinde; Almanya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Fransa, Güney Kore, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, Japonya, Kosova, Makedonya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Suudi Arabistan, Ürdün ve Yunanistan’ın dâhil olduğu 19 ülkeden gelen heyetler fuar katılımcılarıyla fuar öncesi ve sırasında birebir iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra fuarların yurtdışı tanıtım faaliyetleri çerçevesinde Kosova ve Kazakistan’dan da alım heyeti ağırlandı.

 

Fuar sırasında düzenlenen etkinlikler…

Uluslararası yarışma Tea Master Cup WorldFood’da gerçekleşti!

Profesyonel çay uzmanlarının katıldığı uluslararası Tea Masters Cup yarışması, Türkiye’de ilk defa WorldFood Istanbul’da gerçekleşti. Uluslararası niteliğe sahip olan yarışmada, “çay demleme ve çay tadımı kategorisi”nde Rusya birinci olurken, “çay sunum ve ikram kategorisi”nde Rusya ve Belarus birinciliği paylaştı. “Çay tadımı kategorisi”nde Türkiye adına yarışan Zeynep Erkan ise dünya ikincisi oldu ve yarışma 3 gün boyunca ziyaretçiler tarafından takip edildi.

 

Fuarlar süresince kamu ve sektör STK’larının işbirliğiyle, “Türkiye’de AR-GE ve Yatırımlarla İlgili Hibe ve Destek Programları”, “Türk Tarımı ve Yatırım Fırsatları” gibi konularda pek çok seminer gerçekleştirildi.

 

30.yılında Ipack Turkey!

Ambalaj, paketleme ve gıda işleme sistemleri fuarı Ipack Turkey bu yıl 30. kez gerçekleştirildi. Gıda ürünlerinin daha sağlıklı ve uzun süre korunarak saklanmasına imkân veren en son yenilik ve teknolojilerin sergilendiği fuara yerli yabancı alım heyetlerinin ilgisi de büyük oldu. ITE Turkey tarafından düzenlenen “Yurtdışı Alım Heyetleri Programı” kapsamında Azerbaycan ve Kazakistan’dan gelen alım heyetleri fuar süresince firmalar ile görüşmeler gerçekleştirdi.

 

Bu yıl fuarlar T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı,  Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF), TÜGİDER, PAKDER ve TGDF çatısı altında yer alan 24 dernek, İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve KOSGEB tarafından desteklendi.

 

WorldFood Istanbul ve Ipack Turkey önümüzdeki yıl 1 – 4 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

09 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR