İlkokula iyilik eli değdi…

Çayırova’da bulunan Güzeltepe Akçakoca İlköğretim Okulu öğrencileri, yeni eğitim-öğretim yılına pek çok alanı ile yenilenmiş okullarında devam edecek...

Çayırova’da bulunan Güzeltepe Akçakoca İlköğretim Okulu öğrencileri, yeni eğitim-öğretim yılına pek çok alanı ile yenilenmiş okullarında devam edecek. Medikal Alanda dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren Medtronic,  her yıl Haziran ayında çalışanları ile çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor.

 

1027 PROJEYE İMZA ATILDI

Medtronic, 2009 senesinden beri aktif olarak sürdürülmekte olan bu organizasyonlarını yaklaşık 42 ülkede  hayata geçirdi.  28 bin 325 gönüllü şirket çalışanı, toplam 1027 projeye imza attı. Yerel parkların temizlenmesi, evsiz barınaklarına yardım edilmesi, yaşlılar için evlerin boyanması ve yetiştirme yurdundaki çocukların bakımının sağlanması bu projelerden sadece bir kısmını oluşturuyor.

 

ESKİ KÖMÜRLÜK OYUN ODASINA ÇEVRİLDİ

“Proje 6” adı verilen hayırseverlik çalışmasının bu defaki durağı Gebze’deki bir ilkokuldu.  Çayırova’da faaliyet gösteren Lokman Hekim Vakfı kanalı ile okula ulaşan Medtronic Türkiye Yetkilileri, Okul Müdürü Hakan Çetin’den ihtiyaçları öğrenerek harekete geçti. Medtronic Türkiye’de çalışan genel müdürden, direktörlere, satış müdürlerinden güvenlik görevlisine kadar 45 kişi kolları sıvayıp, Çayırova’da bulunan Güzeltepe Akçakoca İlköğretim Okulunda boyama yaptı, eski kömürlüğü oyun odasına çevirdi, okul bahçesindeki tehlikeli bölümleri ortadan kaldırılarak güvenlik önlemleri aldı.

 

BAŞKA İŞLER DE YAPILACAK

Okul bu sayede bambaşka bir görünüme kavuşurken, öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim almaları sağlandı. Çayırova Güzeltepe Akçakoca İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilmesi planlanan başka çalışmalar da var. Tarım bahçesi çalışması ve “sebzelerin nasıl yetiştiğini öğrenelim” projesi ile 2016’ya kadar, okul açılışı için festival düzenlenmesi, sağlık taraması gerçekleştirilmesi, kitap bağışı ve okuma etkinleri, engelli tiyatrosu gösterisi yapılması da hedeflenen çalışmalar arasında yer alıyor. Medtronic Türkiye’de,  2009 yılından bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşları ve dernekler ile ortak hareket ederek, çalışanları ile çok sayıda proje gerçekleştirdi.

20 Temmuz 2015 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR