Hayvanlar İçin Kermes

Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ve Dünya Hayvan Hakları Haftası münasebetiyle Sanat Sokağı’nda kermes düzenlediK...

BÜYÜT

Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ve Dünya Hayvan Hakları Haftası münasebetiyle Sanat Sokağı’nda kermes düzenledi
Kocaeli Düşkünler ve Yaşlılar Derneği’nin desteğiyle düzenlenen kermesin açılışını İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan yaptı. Toplanılan paranın hayvan barınaklarına aktarılacağını dile getiren Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Çelik Ketenağ tüm hayvan dostlarını kermesimize bekliyoruz” diye konuştu.
BİN TL BEKLENİYOR
Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ve Dünya Hayvan Hakları Haftası münasebetiyle Sanat Sokağı’nda kermes düzenledi. 3 gün açık kalacak olan kermesin açılışını İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan yaptı. Yiyecek, giyecek, aksesuar ve kedi- köpek mamalarının satıldığı kermeste fiyatlar 50 kuruş ile 20 lira arasında değişiyor. Gelirlerin hayvan barınaklarına aktarılacağını belirten Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Çelik Ketenağ, kermesten yaklaşık bin lira kazanç beklediklerini söyledi.
“GELİŞİM GÖSTERGESİDİR”
Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Çelik Ketenağ, kermes açılışından önce basın açıklaması yaptı. “Bir ülkede hayvan haklarının durumu o ülkede insani gelişim kriterlerinin durumunu gösteren ölçütlerden biri olarak kabul edilir” dedi. Hayvan haklarının bir ulusun insani gelişim kriterlerinden biri olduğunu belirten Ketenağ “Her yıl 4 Ekim tüm dünyada Hayvanları Koruma Günü ve 4 Ekim haftası Dünya Hayvan Hakları Haftası olarak kutlanmaktadır” diye konuştu.
“ANAYASA İSTİYORUZ”
Sokak hayvanları için anayasa istediklerini söyleyen Ketenağ “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ülkemizde yaşayan hayvanların, özellikle de sahipsiz hayvanların anayasasıdır ve yıllardır yenilenmeyi beklemektedir” diye konuştu. Hayvanları koruma birimlerinde yeterli sayıda veteriner hekim ve yardımcı personel alınması gerektiğini dile getiren Ketenağ, tüm il ve ilçelerde her türlü teknik donanıma sahip ‘Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezleri’ kurulmasını önerdi.
“KARINCAYI BİLE İNCİTME”
Kermes açılışında konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, her canlının yaşama hakkı olduğuna dikkat çekerek, “Bu dünya sadece insanlara yaratılmış değil. Bütün canlıların bir yaratılış gayesi var ve tüm canlılar yaşama hakkına sahip” diye konuştu. “Dinimizde de bu var. Bir karıncayı bile incitme diyor” diyen Doğan, bu konuda hassas davranılması gerektiğini söyledi.
“AŞILAT YAŞAT”
Nevzat Doğan “3 yıldır sloganımız Aşılat, Yaşat” diye konuştu. “Sokak hayvanlarına yaklaşımı çocuklara öğretmemiz gerek” diyen Doğan, hayvanların insan psikolojisine ve çocuk gelişimine katkı sağladığını belirtti.

05 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR