DERİNCE, KO-MEK SERGİSİNE HAYRAN KALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda (KO-MEK) eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı 12 İlçe 12 Sergi serüveninin on bir...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda (KO-MEK) eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı 12 İlçe 12 Sergi serüveninin on birincisi Derince’de açıldı. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’ndeki açılışa katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “KO-MEK ile kendini yetiştirmek daha kolay iş bulabilmek demektir” dedi. Derinceliler ise sergide yer alan el emeği göz nuru eserlere hayran kaldı.

AÇILIŞA BAŞKAN KARAOSMANOĞLU KATILDI
KO-MEK Körfez İlçe sergi açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Milli Eğitim Müdürü yardımcısı Hayati Aydın, Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Recep Özaydın, Derince Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhammed İpekdal, KO-MEK yöneticileri, usta öğreticiler, kursiyerler ve bölge halkı katıldı. Açılış öncesinde KO-MEK gitar kursiyerleri konuklara mini bir konser verdi.

HER YAŞTAN İNSANA EĞİTİM
Açılışta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bir konuşma yaptı. Konuşmasında Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın önemine vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK ile kendini yetiştirmek daha kolay iş bulabilmek demektir” şeklinde konuştu. Her yaştan vatandaşın eğitim alabilmesi için KO-MEK’i halkın hizmetine sunduklarını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Burada Kocaeli halkına aile ortamında kaliteli eğitim vermeye çalışıyoruz. Ben 82 yaşında bilgisayar kursunda eğitim alan bir amcaya şahit oldum. Kendini yenilemek ve çağın gerisinde kalmamak için kursa geldiğini söyledi. Halkımız burada hem meslek sahibi oluyor hem de güzel zaman geçirerek kendini yeniliyor” diye konuştu. KO-MEK’in kursiyer ve eğitmenleriyle güçlü bir aile olduğuna dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, “KO-MEK gencinden yaşlısına kadar her yaştan insanın eğitim aldığı bir halk üniversitesi haline geldi” dedi.

KO-MEK BİR ÜNİVERSİTE OLDU
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Derince’yi güzelleştirmek adına çalışmalar yürüttüklerini belirten Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, “Büyükşehir Belediye Başkanımız, alt ve üst yapı haricinde halkımızın eğitimine çok büyük önem veriyor. Bugün burada Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımızın büyük destekleri sonucunda oluşan Halk üniversitemizin bir yıllık emeklerini göreceğiz. İlleri ki günlerde buradan sertifika alan kursiyerlerimizi değerlendirileceğimiz bir proje üreteceğiz’’ dedi. Başkan Alemdar konuşmasını ‘’Eğitime verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanım İbrahim Karaosmanoğlu’na, eğitim veren usta öğreticilerimize ve kursiyerlere başarılarından dolayı teşekkür ediyorum’’ diyerek bitirdi. Açılışa katılan Derince İlçe Kaymakamı Cengiz Cantürk da Kocaeli’nin eğitim hayatına desteklerinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.

HİÇ BİLENLE BİLMEYENLER BİR OLUR MU?
Açılışta Şükran Dinçol, Derince İlçe sergi açılışında tüm kursiyerler adına bir konuşma yaptı. KO-MEK’in bireysel gelişimdeki etkisine dikkat çeken Dinçol, “‘Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?’ diye bir ayet var. Gerçekten olmuyor. Bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek isteyenlerin yapması gereken tek şey KO-MEK kurslarına gelmektir’’ şeklinde konuştu. Ahşap Boyama Kursiyeri Şükran Hanım KO-MEK eğitimlerinin kalitesine değinerek, “Bizler, Kocaeli’nde kaliteyi ayağımıza getiren KO-MEK ile istediğimiz branşta eğitim alıyoruz” dedi.

HEP BİRLİKTE SERGİ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİLER
Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, konuklarla birlikte kurdeleyi keserek sergi açılışını gerçekleştirdi. Sergide yer alan eserleri tek tek inceleyen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, el emeği göz nuru ürünleri hayata geçiren kursiyerleri ve onları yetiştiren eğitmenlerini kutladı. Sergide, 7 bin 720 parçadan oluşturulan kırk yama yatak örtüsü ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı.


24 Mayıs 2012 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR