KOÜ’de Ulusal Barbaros Denizcilik Kongresi

Açılış törenine Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Yıldız Bilge Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Özcan Gündoğdu, deni...

BÜYÜT

Açılış törenine Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Yıldız Bilge Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Özcan Gündoğdu, denizcilik sektörünün temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN ÖNEMİNE DEĞİNİLDİ

Kongre açılış töreninde Kocaeli Üniversitesi ile ilgili bilgiler vererek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Hülagü, “3 tarafı denizlerle çevirili olan ülkemizde maalesef denizcilik kültürümüz zayıf. Geçmişimize baktığımızda aslında ecdadımızdan gelen bilgi birikimimiz mevcut. Ayrıca ülkemizdeki ithalat ve ihracatın %90’nının denizcilik ile yapıldığını düşünürsek, ne kadar önemli bir sektör olduğu ortaya çıkmış oluyor” dedi. Denizcilik sektöründe iş olanağının da fazla olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Hülagü, şu an yüksekokul olarak eğitim veren Yıldız Bilge Barbaros Denizcilik Yüksekokulu’nu fakülteye dönüştürmek istediklerini belirtti.

 

GAZANFER BİLGE BİR KEZ DAHA ANILDI

Ülkemizdeki denizciliğin gelişebilmesinin anahtarının birlikte çalışmaktan geçtiğini belirten Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Gündoğdu, “İlimiz denizcilik konusunda stratejik bir öneme sahip. Biz üniversite olarak sektöre en iyi şekilde katkı sunma gayreti içerisindeyiz” dedi. Gazanfer Bilge’yi de anan Prof. Dr. Gündoğdu, Yıldız Bilge ile birlikte üniversiteye yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür etti. Yıldız Bilge, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Temsilcisi Vedat Doğusel, Kocaeli Liman Başkanı İlker Tuncer ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İç Sular Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cem Erdem’in yaptıkları konuşmalardan sonra oturumlara geçildi. İki gün süren kongrede, ‘Denizcilik Eğitimi’, ‘Deniz Hukuku’, ‘Deniz Turizmi’, ‘Tersane’, ‘Limanlarda İş Güvenliği ve Çevre’ gibi konular ele alındı.

27 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR