Andımızdan kim rahatsız oluyor?

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şube Başkanı yaptığı açıklamada demokratikleşme paketini eleştirdi ve “Kimler, neden andımızdan rahatsız oluyorlar?” d...

BÜYÜT


Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şube Başkanı yaptığı açıklamada demokratikleşme paketini eleştirdi ve “Kimler, neden andımızdan rahatsız oluyorlar?” dedi.
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavas şube binasında yaptığı açıklamadı demokratikleşme paketi kararları arasında bulunan okullarda okutulan andımızın kaldırılmasıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Kavas “Siyasi iktidar andımızdan neden bu kadar rahatsız olmaktadır? Türkiye’de kimler andımızdan rahatsız olurlar?” diyerek pakete tepki gösterdi. Basın açıklamasına; yönetim kurulu üyesi Halil Tolunay, Hasan Tezcan, Emrullah Oğuztürk, denetim kurulu üyesi; Ali Evren, Yusuf Tuncel, Bayram Yıldızaç, Sedat Karaca ve ADD başkan yardımcısı Yakup Kalmuk da katıldı.
DEMOKRATİK TEPKİYE DAVET
Sözlerine devam eden Kavaz; “BDP ve DTK geçtiğimiz eylül ayında 2013 yılı eğitim öğretim yılı açılışında ‘Ana dilde eğitim kültürünü özgürce yaşayabilme ve kendini yönetebilme hakları önündeki engeller kaldırılmalıdır. Varlığımızı Türk varlığına armağan etmeyeceğiz’ açıklaması yapmışlardı” dedi. Aynı zamanda “Bölücülük ve gericilik cumhuriyet tarihinin en uyumlu birlikteliğini yaşamaktadır” diyen Kavaz, tüm vatandaşları demokratik tepkileri, ile harekete geçmeye davet etti.

05 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR