Ayaz: Alnımızın akıyla 3 yılı geride bıraktık

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, 3 yıllık süre içinde birçok projeye imza atıklarını, alınların akıyla 3 yılı geride bıraktıklarını, kalan 2 y...

BÜYÜT

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, 3 yıllık süre içinde birçok projeye imza atıklarını, alınların akıyla 3 yılı geride bıraktıklarını, kalan 2 yıl içinde hizmetlere devam edeceklerini söyledi


AKP İl Başkanlığı öncülüğünde gerçekleşen ve kamuoyunda Belediye Başkanlarının 3 yıl değerlendirmesi olarak adlandırılan 10. Danışma Meclisi Başiskele’de büyük bir katılımla gerçekleşti. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, üç yılda yaptığı hizmetleri, yatırımları görsel ve istatistik bilgiler içeren bir sunumla aktardı. Öte yandan gecede AKP’ye geçen Başiskele Belediyesi bağımsız meclis üyesi Muharrem Gökbayrak’a rozet takıldı. İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, yönetim kurulu üyelerinin tamamının imzalarının yer aldığı teşekkür belgesini Başkan Ayaz’a takdim etti. Bu teşekkür belgesi salonu dolduranlar tarafından büyük alkış aldı.

PARTİLİLERDEN YOĞUN İLGİ
Başiskele Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, il genel meclis üyeleri, il ve ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve üyeleri, belediye meclis üyeleri, mahalle başkanları, başkan yardımcıları, muhtarlar ile çok sayıda partili katıldı.
DİVAN BAŞKANI CİVELEK
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından divan heyeti oluşturuldu. Divan Başkanlığına İl Başkanı Mahmut Civelek getirilirken kâtipliklerinde ise; Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, kadın kolları başkanı Hacer Çakır, gençlik kolları başkanı Veysel Özkarhan, ilçe teşkilat başkanı Fahri Uslu yer aldı.

TEŞEKKÜR VE PLAKET
Başiskele AKP İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu konuşmasında ilçe teşkilatının birlik, beraberlik ve uyum içindeki çalışmalarından memnun olduğunu ifade ederek, Başkan Hüseyin Ayaz’a dev teşekkür belgesini takdim etti. Gelecek dönemde de belediyenin bu başarılarının artarak devam edeceğine inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.
BAŞİSKELE’DE ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ
Selamlama konuşmaları ilçe kadın kolları başkanı Hacer Çakır, gençlik kolları başkanı Veysel Özkarhan ve il genel meclisi üyesi Celal Özkaraaslan ile devam etti. İl genel meclis üyeleri adına konuşma yapan Celal Özkaraaslan Başiskele’de yapılan yatırımlarla ilgili özellikle Termal Otelin ve orada kullanılacak suyun önemine değinerek, “ Başiskele kentimiz için hayırlı olsun” ifadesini kullandı.
ALKIŞLARLA KONUŞTU
Söz sırası Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a geldiğinde büyük bir alkış koptu. Sözlerine partililere selamla başlayan Başkan Ayaz, üç yılı anlatan sunumunda; Başiskele Belediyesi’nin bugüne kadar yaptığı hizmet, yatırım, değişim ve ileriye dönük projelerini görsel bir şekilde belgelerle sundu. Ayaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Başiskele 2009 yılında Karşıyaka merkez olmak üzere Kullar, Yeniköy, Bahçecik ve Yuvacık beldelerimizin birleşmesiyle oluşan yeni ve genç bir ilçeydi, büyük bir değişimle bu günlere geldik.
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR
Tabiî ki kurulu yapıları değiştirmek yenilik yapmak, yeniliğe uyum sağlamak risklidir, zordur ve meşakkatlidir. Hamdolsun, belediyemiz kurulduktan sonra Başiskele’de yaşayan her bir kardeşimiz daha iyi bir geleceğe, daha güzel yarınlara el verdi, hayat verdi. Hiçbir vatandaşımız bu birleşme nereden çıktı demedi. Beş beldemizin ışığı birleşti ve Başiskele oldu. Çünkü birlikten kuvvet doğdu.
KAYNAKLARI İYİ KULLANDIK
Bu süre içinde bizlerde milletimizin itimadını güvenini boşa çıkarmadık. Sınırlı kaynaklarımızı doğru, etkin ve verimli kullandık. Her bir kuruşumuzu Başiskelemiz için hizmete, yatırımlara, icraatlara dönüştürdük. Başiskele’nin geleceğini santim santim planladık. Bıkmadan usanmadan çalıştık, alnımızın akıyla 3 yılı tamamladık. Çok yol kat ettik. Yeni kurulmuş bir belediyeden beklenmeyecek bir performans gösterdik ve büyük işlere imza attık.
YÜKSELEN DEĞER OLDUK
Bu geçen eser ve hizmet dolu üç yıllık serüvende kurumsal yapımızı tamamladık. Beldelerimizi ilçeye dönüştürürken gerekli hizmet birimlerimizi yapılandırdık. Tek isteğimiz vatandaşımızın kalbini kazanmak oldu. Hiçbir işimizi; vurarak, kırarak ve gönül rızası olmadan yapmadık. Hepsini gönül alarak gerçekleştirdik. Üç yılda temel problemleri çözdük. Alt ve üst yapısıyla kent bakımı ve çevre duyarlılığı, imar ve iskan faaliyetleriyle her geçen gün yükselen ve güzelleşen bir değer olduk.
HERKESİN TERCİHİ OLDUK
Başiskele yaşam kalitesiyle sosyal imkânlarıyla, turizm konaklama imkânlarıyla dört mevsim bir turizm merkezi haline geldi. Yaşanacak bir yer oldu. Herkesin tercihi oldu. Tercih sebebi olmak elbette güzeldi aynı zamanda daha fazla sorumluluk gerektirdi. Bu yüzden Hizmet çıtamızı her geçen gün daha da yükselttik ve iyilerin buluşma adresi olduk.
HÜKÜMETİMİZİN ENERJİSİ ve DESTEĞİYLE
Ben huzurlarınızda Türkiye’yi yeniden ayağı kaldıran siyasi iradeye, ustamıza Sayın Başbakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Başbakanımız ve bizler milletimizin hizmetkârı olduk. Bugün sizlere üç yıllık performansımızı sunduk. Bu büyük hizmetler, icraatlar, öncelikle ifade etmeliyim ki hükümetimizden aldığımız enerji ve güçle gerçekleşiyor. Büyükşehir Belediyemizin rehberliği, desteği ve koruyucu eli olmasaydı bunları yapma imkanımız da olmazdı.
CİVELEK: ELLERİNE SAĞLIK
Son olarak söz alan İl Başkanı Mahmut Çivelek şu ifadeleri kullandı: “ Çalışmaları seyrettik Başkan öyle keyifle anlatıyor ki o çalışmalarda büyük bir gayret var. Belediye Başkanlığı zor zanaattır. Sizlere öyle kolay gelmesin. İnsanların gönlünü yapmak zor bir iştir. Başiskele Belediye Başkanımız Başiskele gibi zor bir bölgede, beş beldenin birleştiği bir yerde görev yapıyor. Çünkü ben sadece bir tanesinde başkanlık yaptığım için zorluğunu çok iyi biliyorum. Benim gibi 4 tane daha belde ilave oldu. Beş beldede bu işi çok güzel bir şekilde yürüttü. Ellerine sağlık, yaptığı tüm hizmetler için kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum” konuşmaların ardından Ak Parti’ye yeni üye olan Bağımsız meclis üyesi Muharrem Gökbayrak’a Ak Parti rozetini taktı.

19 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR