“O ilçeler rant uğruna sanayiye açıldı”

Başiskele Vezirçiftliği ve Karadenizliler Mahallesi’nden geçen Kiraz Deresine dökülen kimyevi madde nedeniyle yetkililer alarma geçmiş, dereye büyük...

Başiskele Vezirçiftliği ve Karadenizliler Mahallesi’nden geçen Kiraz Deresine dökülen kimyevi madde nedeniyle yetkililer alarma geçmiş, dereye büyük zarar veren kimyevi madde nedeniyle deredeki yüzlerce balık ölmüştü. Yaşanan olayla ilgili açıklama yapan Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Genel Başkanı Bahri Odabaş, “Kullar deresinin baş sorumlusu İbrahim Karaosmanoğlu’dur” dedi.

“DAHA BÜYÜK SORUNLAR

BAŞ GÖSTERECEK”

Bahri Odabaş, “İbrahim Karaosmanoğlu’nu başkan seçildiği ilk günlerde Belsa’daki makamında, MARSİAD olarak ziyaret ettiğimizde önemli bir projeyi sunarak kentin Kuzeyinde atıl duran, tarım ve yerleşime uygun olmayan binlerce dönümlük kıraç yerleri tespit ettiğimizi ve kendisinden sadece buraları sanayiye açmak için siyasi destek beklediğimizi ifade ettik. Aradan 14 yıl geçti tüm ısrarlarımıza rağmen bir milim bile önümüz açılmadığı gibi Kullar, Uzunbey Ovaları, Başiskele ve Kartepe, sırf kişisel rant uğruna sanayiye açılarak bu problemler oluşturuldu. Yarın tarım, yerleşim ve sanayinin iç içe girdiği  Başiskele ve Kartepe’de çok daha büyük problemler baş gösterecek” şeklinde konuştu. 

11 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

08

Sefa - KARTONSAN FABRKASININ RAHATSIZ EDİCİ GÜRÜLTÜSÜNE NE DEMELI.BİR PANEL İLE GÜRÜLTÜ ENGELLENE BİLİR.AYRICA ÇOĞUNLUKLA BÖLGEDEKİ KOKUNUN KAYNAĞININ BOYA FABRİKASI OLDUĞU SÖYLENMEKTEDİR.

Yanıtla . 0Beğen 11 Eylül 15:53
07

engin polat - ne pastadan payını alamdın diyemi paralıyon kendini herkes bilir birbirini

Yanıtla . 0Beğen 11 Eylül 15:53
06

hayalet - Solaklar ve civarı gidene kadar neredeydinşiz, Beyefendi..........Pastanızdan dilimmi çaldılar.

Yanıtla . 0Beğen 11 Eylül 15:53
05

mehmet günay - UZUNBEY OVASI KOCAELİNİN EN VERİMLİ ,TOPRAKLARI ,SULAK ARAZİLER HER TÜRLÜ ZİRAAT YAPILAN YERLER YAZIK BAZI İNSANLARIN ŞAHSİ MENFAATLERİ ÖN PLANA GEÇTİ ,YAZIKLAR OLSUN ,BUNUN HESABINI ALLAH SORAR.

Yanıtla . 0Beğen 11 Eylül 15:53
04

İzmitli 4 - Gölcük bölgesindeki DENİZEVLER MEVKİİ'sinin sanayi kuruluşuna veya Ford araba fabrikasına peşkeş çekileceği söylenmekte..Halkı milleti yerinden,yurdundan edip sanayiciye peşkeş çekmekte ne oluyor?..Gölcük halkı Gölcük bölgesinde sanayileşme- fabrikalaşma istemiyor...

Yanıtla . 0Beğen 11 Eylül 15:53
03

İzmitli 3 - Bingo deterjan fabrikasında filtre sistemleri olmadığı söylenmekte ve zehirli gaz,atık su saldığıda belirtilmektedir.Ufacık KOCAELİ KÖRFEZİ'ne Limanlar ve Tersaneler sığdırılmaya çalışılmakta!..En son DERİNCE LİMANI'satıldı DENİZ'demi satıldı deni KAMUNUN MİLLETİN'malı kitapsızlar Denizi DOLDURMA hakkını size kim verdi?..

Yanıtla . 0Beğen 11 Eylül 15:53
02

İzmitli 2 - Tüpraşın bacalarından çıkan dumanları ve gazları gören yok bu bacalar bu zehirli ve zararlı emisyonları neden atmosfere veriyor,buna izin veriliyor..kapalı bir arıtma sistemi içine verilsin bu çevreye ve canlılara zararlı emisyon ve alev...Ford araba fabrikasınında masum olmadığı söylenmekte denize akıttığı atılar,boya hanesinden çıkan gaz kokuları (küf gibi kokuyormuş)'yurt dışındaki fabrikalarda boyahaneden kaynaklı koku ve gazları önlemek için filtre sistemleri yapılmış..

Yanıtla . 0Beğen 11 Eylül 15:53
01

İzmitli 1 - İnsanlara kaç gündür zehirli gazları solutuyorlar...AKP'li Belediyeler ve yöneticiler (kendine yontucu hırsızlar)'KOCAELİ'yi gözden çıkartmışlar..geçenlerde devlet itiraf etti KOCAELİ'nin artık KANSER bölgesi olduğunu...

Yanıtla . 0Beğen 11 Eylül 15:53
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR