Yalçın Kuşkan istifa edecek mi?

     CHP için zor ve keyifsiz bir basın toplantısı gerçekleştirildiğini söyleyerek sözlerine başlayan Yalçın Kuşkan, “30 Mart tarihinde seçim yaşadık...

 

 

 CHP için zor ve keyifsiz bir basın toplantısı gerçekleştirildiğini söyleyerek sözlerine başlayan Yalçın Kuşkan, “30 Mart tarihinde seçim yaşadık ve Kocaeli’de CHP olarak başarılı olamadık. CHP genel merkezinin ve örgütlerinin her zamankinden çok daha fazla başarıyı istediği bir seçim idi. 27 Ekim’de eğilim yoklaması yaptık. Burada sandıklardan kimler aday çıktıysa tartışma olmadan bu arkadaşlarımız partimizin adayı oldular. Ön seçim yapılmış olmasına rağmen, maalesef başarılı bir sonuç alınamadı. Kentimizin tercihine saygı duyuyor rakibimizi kutluyoruz” dedi.

“HATALARIN SORUMLUSU BENİM”

Kuşkan, “Bahane üretmek gibi bir derdimiz yoktur. Örgütsel anlamda eksiklik ve hatalarımız olmuş olabilir. Bütün hata ve eksikliklerin sorumlusu benimdir. Birinci derecede ki sorumlu il başkanıdır. Ben bu sorumluluğu üstleniyorum. Herkes elinden geldiği kadar çalıştı fakat yeterli olmadı. Kocaeli’de yaşayan yurttaşlarımız sıkıntılara rağmen net bir biçimde AKP’yi tercih ettiler. Üzüntülerimden bir tanesi de;  12 senedir AKP’yi yöneten bu zihniyet kentte taş taş üstüne koymasına rağmen bu kadar oy almıştır. Ciddi ve kalıcı eser olmamasına rağmen bu oyu almıştır. Yerel seçim genel seçim gibi yapılmıştır” ifadelerine yer verdi.

“YALANIN GÜCÜ PARAYLA BİRLEŞTİ”

Sözlerine devam eden Kuşkan, “Belediye politikalarından genel politikalar üzerinden organize edilmiştir. İktidar tarafından her seçim döneminde mağdur politikası belirleniyor. Bu dönem ki mağduriyet politikası da paralel yapı oldu. Bana göre sarmaşık olan bu yapı paralel olarak nitelendirildi. Yalanın gücü paranın gücüyle birleşti ve böyle bir seçim yaşandı. Önümüzde ki süreç içerisinde hem kendi hem de partinin konumunu değerlendireceğiz. Genel olarak CHP’nin yüzde 40 oranında kadın üyesi var. Hatalarıyla, doğrularıyla ilgili her türlü değerlendirmeyi örgütlerimiz yapacaktır” şeklinde konuştu.

“İSTİFA KARARI OLURSA BASINLA PAYLAŞIRIZ”

2011 Haziran seçimlerinde Kocaeli’de katılım yüzde 87 şimdi ise yüzde 90. Bu manada sevindirici bazı şeyler görebilirsiniz. Sevinmek demek Kocaeli Büyükşehir ve Belediyelerin çoğunu almak demektir. Herhangi bir şeyin ardına sığınmıyoruz” dedi. ‘İstifa etmeniz söz konusu olabilir mi?’ sorusunu cevaplaya Kuşkan, “İstifa kararını verirsek basınla paylaşırız” dedi. İstifasını isteyeceğiniz kimse var mı? Sorusuna cevap veren Kuşkan, “İstifasını isteyeceğim herhangi bir kurum CHP il örgütü içerisinde yok. İnsan malzemesinde olan siyasi çalışmalarda tabi ki sıkıntılar olur. Bizim görevimiz bunları en asgariye indirip doğru noktaya götürmek. Doğru noktaya götürememişiz. Partiyi ileri bir noktaya alamamışız. İstifa noktasında şu bu istifa etsin söylemi doğru bulmam. Gerekenler yapılmıştır ama sonuç başarılı değildir. Bir teşhis gerekmektedir. Önümüzde ki sonuçta bunların hesabı Kocaeli ölçeğinde yapılacak” ifadelerine yer verdi. 

03 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR