Özcan Şarlı, zirveyi anlattı

    Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübünün bu haftaki konuğu Kocaeli Doğa Yürüyüş Parkurları & Kaçkar ve Verçenik Dağları, söyleşi ve fotoğraf su...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübünün bu haftaki konuğu Kocaeli Doğa Yürüyüş Parkurları & Kaçkar ve Verçenik Dağları, söyleşi ve fotoğraf sunumu ile Özcan Şarlı oldu. Englishtime sponsorluğunda gerçekleşen sunuma Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Bilal Buksu, Değirmendere Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Taner Ragıpoğlu, Melih Sularbaşta olmak üzere Kocaeli Dağcılık Kulübü yönetimi ve Değirmendere Fotoğraf Sanatı Derneği yönetiminden çok sayıda davetli katıldı.

KAÇKAR VE VERÇENİK DAĞLARI

Şarlı’nın,17 Ağustos 1999 Marmara depremi nedeniyle Kocaeli Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Kocaeli Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübünün ortaklaşa düzenlediği, Kaçkar ve Verçenik Dağı tırmanışında çektiği kareler büyük beğeni aldı. 3711 metre yüksekliğindeki Verçenik Dağı ve 3932 metrelik Büyük Kaçkar Zirvesine tırmanışta çektiği karelerden oluşan sunum, fotoğrafseverleri hayran bıraktı.

DAĞCILIK VE FOTOĞRAF

Dağcılık ile fotoğrafçılığın çok farklı olduğunu dile getiren Şarlı, “Tırmanmaya başladığınız andan itibaren çantanızdaki 1 gram ağırlığın dahi hesabını yapıyorsunuz. O anları görüntülemek için büyük bir fedakarlık yaptığımı düşünüyorum. Benim için hem dağcılık hem de fotoğraf vazgeçilmez iki farklı tutku. Umarım beğenmişsinizdir” diyerek sözlerini tamamladı. Şarlı, sunumun ardından fotoğrafçıların sorularını yanıtlarken, fotoğraflar hakkında bilgi verdi. Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü Başkanı Nurşah Şahin, Şarlı’yı tebrik ederken, ortak organizasyon ile  bir gezi düzenlemek istediğini dile getirdi.

02 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR