Fevziyede neler oldu neler!..

İsmail Balaban güreşmeden Başpehlivan oldu (!)…  Final güreşinde sakatlandığı için çayırı terk eden Ali Gürbüz,Başpehlivanlık madalya töreninde kürsü...

İsmail Balaban güreşmeden Başpehlivan oldu (!)…  Final güreşinde sakatlandığı için çayırı terk eden Ali Gürbüz,Başpehlivanlık madalya töreninde kürsüye çıkmadı… Fevziye güreşleri ağası Orbay Tuna Ali Gürbüze Fevziye güreşlerini “yasakladı”… Fevziye güreşlerinde Kocaeli’nin yüzünü Başaltında 1.olan Abdullah Kaçmazoğlu güldürdü

 

YORUM HABER:

Abdullah Karagöz

 

TAM ANLAMIYLA FİYASKO…

Kırkpınar öncesi yağlı güreşçilerin “deneme” merkezi kabul edilen ve 110 yıllık geçmişi olan Fevziye yağlı güreşleri kelimenin tam anlamı ile “FİYASKOYLA” sonuçlandı. Otuzüç Başpehlivanın katıldığı çoğunlu Antalya bölgesinden anlaşmalı organizasyonda,Kırkpınarın bu yıl favorisi olarak gösterilen Ali Gürbüzün başta Mehmet Yeşil Yeşil,Fatih Atlı,Orhan Okulu’yu yere sererek yendiği güreşlerin finalinde Fevziye güreşlerine gölge düştü.

Final güreşinde İsmail Balabanın taktik gereği Ali Gürbüzün sakat olan sol ayağını devamlı rahatsız etmesi ve Alinin devamlı hakemleri ikaz etmesine rağmen İsmailin sakat ayak üzerüne çalışmasına sinirlenen Ali Gürbüz rakibinin elini kaldırarak Balabanın Başpehlivanlığını ilan ederek çayırdan çekildi.

Araya girenlerin ısrarı ile tekrar güreşe devam eden Ali Gürbüz,rakibinin centilmenlik dışı hareket ettiğini ısrarla sakat ayağına oynadığını beirterek güreş alanını terk etti.

Yarı final güreşinde Orhan Okuluyu harika bir güreşten sonra yere seren Ali Gürbüz fanatik Orhan Okulunun Antalyalı gurubu tarafından güreş alanına atılan su petleri ve “yuh” sesleri ile protesto edildi. Kıfrpınar için hazırlanan ve kendisini riske etmek istemeyen Ali Gürbüz,daha fazla sakatlanmamak için güreşi rakibi İsmail Balabana bırakarak meydandan çekildi.

Başpehlivanlık madalya töreni ise tam bir fiyasko ile sona erdi. Törende 2.lik kürsüsüne çıkmayan Ali Gürbüzü eleştiren Fevziye güreş ağası Orbay Tuna “- Ben ağa olduğum sürece bir daha Ali Gürbüzü güreşlerimize çağırmayacağız.Seyircimize ve bize saygısızlık yapan Ali Gürbüz Fevziye güreşlerinde güreşemez !” dedi.

Gazanfer Bilgenin doğum yeri olan Fevziye, daha önce nice güzel güreşlerin yapıldığı yer olarak anılırken bu son organizasyonda ne yazık ki çok kötü ve unutulmayacak skandalla anılacak. 

09 Temmuz 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR