Bahçeli’ye beyaz çoraplı tepki

Bu tartışmaların yaşandığı parti kulislerini hareketlilik yaşanmasına sebep olacak yeni bir gelişme yaşandı. Eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özka...

Bu tartışmaların yaşandığı parti kulislerini hareketlilik yaşanmasına sebep olacak yeni bir gelişme yaşandı. Eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan’ın “Akşener’in genel başkanlığının MHP’ye ivme kazandıracağı gerekçesiyle desteklediği” iddiası siyasi kulisleri hareketlendirdi.

Akşener’in tek başına 300 dolayında imzayı topladığı belirtilirken Koray Aydın’a en büyük desteğin Trabzon’dan geldiği, ancak diğer bölgelerden çok fazla imza toplayamadığı iddia ediliyor. Sinan Oğan’a da delege bazında en büyük desteğin İzmir yönetiminden geldiği ifade ediliyor. Ancak Akşener’in diğer iki adaydan daha fazla delegelerin oyunu alması nedeniyle muhalif kanat arasındaki “çatlağın da derinleştiği” belirtiliyor.

Kurultay isteyen muhaliflerin Facebook ve Twitter’dan başlattıkları “Beyaz Çorap Hareketi” eylemi de giderek büyüyor. Önceleri 300-400 ülkücünün destek verdiği eyleme katılım sayısı son dönemde bin 500 sınırına kadar dayandı. “Beyaz Çorap Hareketi” adı altında başlatılan mizahi eylemde ülkücüler, beyaz çorap giymeyi yasaklayan Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye karşı “beyaz çoraplı” fotoğraflarını paylaşıyor.

24 Aralık 2015 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR