Gülistan Kreşi’nin öğrencileri eğlendi

Özel Gülistan Kreşi’nih öğrencileri, İzmit Belediyesi’nin düzenlediği program kapsamında gün boyunca eğlendi. İlk olarak birbirinden güzel masalları d...

BÜYÜT

Özel Gülistan Kreşi’nih öğrencileri, İzmit Belediyesi’nin düzenlediği program kapsamında gün boyunca eğlendi. İlk olarak birbirinden güzel masalları dinleyen öğrenciler, ardından çizgi animasyon film izledi.

İzmit Belediyesi, Özel Gülistan Kreşi’nden yaklaşık 50 çocuğa rüya gibi bir gün yaşattı. Kreşin 5-6 yaş gurubundaki çocuklar, belediyenin kendileri için hazırladığı etkinlikleri büyük bir keyifle takip etti. İzmit Belediye Başkanvekili Hüseyin Üzülmez ve Başkan Yardımcısı Ayhan Acar’ın da yer aldığı etkinlikler Saatçi Ali Efendi Konağı’ndan başladı. Konakta toplanan minikler, burada 3 saat boyunca masal dinledi. Editör ve Çocuk Edebiyatı yazarı Hilal Acar tarafından okunan masallar çocukları renkli hayal dünyasına götürdü. Zaman zaman oyunlar oynanarak süren etkinlikte çocukların mutluğu görülmeye değerdi.

FİLM İZLEDİLER
Öğrenciler ardından Hacı Hızır Mahallesi’ndeki CEPSİN’e giderek, Madagaskar isimli çizgi animasyonu isledi. Üzülmez ve Acar da etkinlikte çocukları yalnız bırakmayarak, onların mutluluğuna ortak oldu. Saatçi Ali Efendi Konağı’ndaki masal okuma ekinliği haftada 2 gün (salı ve cuma) 3’er saat yapılıyor. Burada masal dinletisi yanında çocuklara oyunlar da oynatılıyor. Faaliyetlerine 4 farklı noktada devam eden CEPSİN’de de trafik oldukça yoğun. Günde 4 seans gösterim yapan CEPSİN’de Madagaskar, Arthur 3, Buz Devri 2, Ayı Yogi ve Rango adlı çizgi animasyonlara yer veriliyor.

16 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR