Türker Paşa, Kocaeli Türk Ocağı’na konuk oldu

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, Milletvekili adayı Meral Uçarı, MHP Başiskele Kadın Kolları Başkanı...

BÜYÜT

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, Milletvekili adayı Meral Uçarı, MHP Başiskele Kadın Kolları Başkanı Hanife Akyayla, Kocaeli Ardahanlılar Dernek Başkanı Seyfidar Çoban, Türk Ocağı eski başkanı Şaban Ufuk, Aydınlar Ocağı Eski Başkanı Ahsen Okyar, ADD eski başkanı ve Kocaeli Emekli Subaylar Derneği Başkanı Enver Tuncel, Anadolu Kartalları Başkanı Ömer Faruk Ayvazoğlu ile çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

 

“3 Mayıs Türkçülük bayramınız kutlu olsun. Dünya var oldukça bayramımız kutlansın” diyerek sözlerine başlayan Amiral Ertürk, Kocaeli Türk Ocağı’nda yaptığı konuşmada; ABD’nin strateji okullarında 3. dünya ülkelerini yönetmek için uygulanan yöntemleri, Türkiye üzerinde oynanan emperyal tezgâhları ilginç benzetmelerle anlattı.

 

Konuşmasına Ortadoğu ülkelerindeki durumları değerlendirerek devam eden Ertürk, “Suriye’nin, Irak’ın, Mısır’ın, Libya’nın velhasıl tüm Ortadoğu ülkelerinin toprak bütünlüğü; Türkiye Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğünün teminatıdır. Devletimizi yönetenler bu ülkelerdeki rejimlerin yıkılınca sıranın bizim ülkemize geleceğini, Suriye’deki Baas rejiminin bir zamk gibi birbirinden farklı toplumları bir arada tuttuğunu, Saddam rejimi yıkıldığında Irak’ın kan gölüne döndüğünü ve oradan beslenen terörün Türkiye’mize neler yaptığını bilmiyorlar mı? Önümüzdeki seçim, halkımızın kaderine yön vereceği seçimdir. Halkın arasına karışarak bilinçlendirmeliyiz” dedi.

 

Ertürk; Kadının hayatın her alanında olmadığı, geri planda tutulduğu, şiddete maruz kaldığını buna kalıcı çözümler bulunamamasının ülkemizin geleceği açısından vahim sonuçlar doğuracağını, medeni ülkelerin kadınlarına verdiği değer ve eşit haklarla seviyelerinin yükseldiğini sorgulayan beyinlere ihtiyaç duyulmasının zorunluluğunu, muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu ve Atatürk’ün örnek alınarak onun açtığı uygarlık yolundan gidilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

Ocak salonun her zamanki gibi misafirlere yetmediği sohbete katılan herkese teşekkür eden Yücel Alpay Demir, “Bu Ocak, milli manevi değerlere sahip herkesin ortak çatısıdır. Bu ocağın görevi tanıştırmak, konuşturmak ve uzlaştırmaktır. Biz gelen konuşmacılarımızın sadece sorundan bahsetmeyen, çözümü içeren görüşleri olan kişiler olmasına, toplumda karşılığı olan ve gençlerimizde iz bırakacak isimler olmasına gayret ediyoruz” diyerek Türker Paşaya günün anısına sunulacak Türk Yurdu dergisi ve Bozkurt logolu tabağı her zamanki gibi Ocağın gençlerine takdim ettirdi.

06 Mayıs 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR