Şahin Çavuşoğlu: Bizim kadar hassas olamadılar

Çavuşoğlu "Ben bu konuya sezon başında çok hassas yaklaştım. Bizim kadar hassas yaklaşılmadığı için bunları yaşıyoruz" diye konuştu.   YAPACAK BİR...

Çavuşoğlu "Ben bu konuya sezon başında çok hassas yaklaştım. Bizim kadar hassas yaklaşılmadığı için bunları yaşıyoruz" diye konuştu.

 

YAPACAK BİR ŞEYİM YOK

Derincespor'da Kulüp Başkanı Şahin Çavuşoğlu sorularımıza samimi yanıtlar verdi. İlk önce İsmetpaşa Stadı'nda Kocaelispor ile Derincespor'un maçlarının çakışması ile ilgili açıklama yapan Çavuşoğlu şu şekilde konuştu. "Sezon başında maçlarımızın çakışmaması için çok hassas davrandım. Hem KASKF Başkanı Murat Aydın'a hem de Kocaelispor'un yetkililerine ısrarla, bir sorun çıkmaması için gerekenin yapılması gerektiğini söyledim. Bugün maçlar çakıştı ise benim yapacak bir şeyim yok. Neden o zaman hassas davranılmadı?.. Şu mu düşünüldü. -Çakışırsa çakışsın. Biz istediğimiz zaman bu işi hallederiz- mi denildi?.. Eğer böyle düşünüldüyse bu doğru bir düşünce değil.

 

BİZİM DE HEDEFLERİMİZ OLAMAZ MI?..

İstenildiği zaman -Derincespor şu sahada oynasın, burada oynasın, şu maçı bugün oynasın- denildi. Neticesinde biz de emek sarf eden, bedel ödeyen profesyonel bir takımız. İstediler, Alpaslan Türkeş'e gittik, istediler İsmetpaşa'ya gittik. Hep sağa sola savrulan hep biz olduk. Var sayalım ikinci yarının ilk iki maçını kazandık. 3. maçta Sakarya'ya karşı çıkacağız. 1 gün, 1 gündür. Sizce motivasyon olarak etkilenmez miyiz..? Bizim de hedeflerimiz olamaz mı?.. Geçenlerde de dedim. İsmetpaşa Stadı'nın son senesi olabilir. Bu stattan iki takımımızın üst lige çıkmasını çok istiyorum. Bu yıl ilimizin yılı olsun.

 

ASLINDA İŞİN ÖZÜ ŞU...

Bu işler son dakika olacak olan işler değil. Yarın benim ligim başlıyor ve konu ile ilgili aranmıyorum. Ki maçın çakıştığını sizden 1 saat önce Volkan (Elmaser) söyledi. Aslında işin özünde şu var. Derince'nin takımıyız. Haliyle maçlarımızı Derince'de oynamamız gerekir. Ama -AŞ yapıldı- diye yaşanan -Dışlanma- olayı işi buralara getirdi. Dolaylı olarak sıkıntıyı Kocaelispor ve biz çekiyoruz.

 

BELEDİYEYE İKİ YILDA 6-7 MİLYON LİRA FAYDAMIZ VAR

Biz bu bayrağı taşıyoruz. Hem de iyi taşıyoruz. Kime ne yapmışız?.. Bizi yalnızlaştırmak, yok etmek yerine, Derince Belediye Başkanı'nın bana teşekkür etmesi gerekir. 2 yıldır kasasından çıkmayan milyonlarca lira para var. Derincespor'un -AŞ.- olması, belediyeye dolaylı olarak yapılmış büyük bir bağıştır. Derincespor'un, Derince Belediye'ye 2 yılda en az 6-7 milyon liralık bir faydası olmuştur.

 

DİKTA EDİLİRSE BU İŞ OLMAZ!..

-Derincespor'u Şahin Çavuşoğlu'nun elinden nasıl alabiliriz?..- diye düşünülüyor. Defalarca konuştum. Birileri gelse -Senin burada ziyanın varsa bunu biz karşılayalım- dese kulübü verirdik. Ancak metazori, dikta edilerek, -Şahin Çavuşoğlu'nun elinden kulübü bir şekilde alalım- diyerek yaklaşılır ve bu iş savaş haline getirilirse buna da kimse onay vermez. İşin sevdasından yana olduğumuzu anlatamadık.

 

NEDEN Mİ PİŞMANIM?..

Benim mevcut Derince Belediye Başkanı ile hiç bir soğukluğum olmadı. O birilerine kızdı, sinirini bizden çıkardı. Pişman mıyım... Evet, pişmanım. Çünkü çocuğunuzun rızkını veriyorsunuz. Teşekkür beklerken, kendinizi savaşın içinde buluyor, paranızla bir sürü sıkıntı yaşıyorsunuz. Bunları kabullenmek kolay değil. Ancak vazgeçmek yok!.. Elimizdeki bayrağı üstlere nasıl çıkarırız, bunun hesabını yapıyoruz. Başka hiç bir niyetimiz yok. Erdem ÖVÜÇ

06 Ocak 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR