CHP Körfez’de disiplin şoku

CHP İl Örgütü olağan yönetim kurulu toplantısını önceki gün il binasında yaptı. Toplantıda Körfez ilçe yönetiminden gelen 6’sı meclis üyesi 11 kişinin...

BÜYÜT

CHP İl Örgütü olağan yönetim kurulu toplantısını önceki gün il binasında yaptı. Toplantıda Körfez ilçe yönetiminden gelen 6’sı meclis üyesi 11 kişinin partiden ihraç edilmesi talebiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilmesini içeren dosya görüşüldü.

CHP İl Örgütü haftalık yönetim kurulu toplantısını önceki akşam gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde il başkanı Yalçın Kuşkan basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Kuşkan şöyle konuştu “Körfez İlçe örgütü 6’sı Körfez Belediye Meclisi üyesi, bir tanesi İl Genel Meclisi üyesi, ikisi eski ilçe başkanları Salih Şirin ve Turgay Aksu, biri eski kadın kolları başkanı Zehra Kaner ve biri de Hereke eski belde başkanı Uğur Çiftçi olmak üzere toplam 11 kişinin disipline sevk edilmesiyle ilgili bize dosya verdi. Biz de dosyayı inceleyip ondan sonra disiplin kuruluna sevk edip etmeyeceğimiz yönünde karar vereceğiz. Hukukçu arkadaşlarımız konuyu inceliyorlar” dedi.

DOSYALARI İL YÖNETİMİNDE
CHP Körfez’de partiden ihraç istemiyle dosyaları il yönetim kuruluna verilenler şunlar Belediye meclis üyeleri Tuğman Kayalı, İhsan Öztürk, Tayfun Balıkçı, Engin Cömert, Musa Dere, Zeynel Sarıkaya ve il genel meclisi üyesi Mehmet Kaçar, eski ilçe başkanları Salih Şirin ve Turgay Aksu, eski kadın kolları başkanı Zehra Kaner ve Hereke eski belde başkanı Uğur Çiftçi.

KARAR OYBİRLİĞİ İLE
Muharrem İşgen, Gülizar Tuncer, Ayşe Akın, Hanife Gülcan Kavak, Hüseyin Yılmaz, Zekeriya Mikyas, Oğuz Ersayın, Ömer Körpe, Yılmaz Kuşçu, Necmettin Kahraman, Esra Dereci, Sabriye Figen, Müjdat Akgül ve Gürsel Güzel’in bulunduğu CHP Körfez ilçe yönetim kurulundan oy birliği ile çıkan disipline sevk kararı ilçede geniş yankı buldu. Özellikle İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Kaçar’ın olayı duyduktan sonra büyük tepki gösterdiği öğrenildi.

KOÇKAR SORUNLARI ÇÖZECEK
Hatırlanacağı gibi CHP Körfez İlçe Başkanı Salih Recep Şirin’İn istifasıyla çıkmaza giren Körfez ilçe yönetimine önce Ahmet Arıt atanmış fakat yönetim listesi onaylanmadığı için görevinden istifa etmişti. Arıt’ın ardından atanan Fatma Koçkar Körfez ilçesindeki sorunları çözmek için kolları sıvayacağını belirtmişti. Koçkar ilk adım olarak parti içerisinde bölünmelere sebep olacak açıklamalarda bulunan ve meclis çalışmalarında muhalefeti iyi yapamayan isimlerin disipline sevk edilmesini talep etti.

KARAR İNCELEMEDE
Talebini gerekli evraklarla birlikte il yönetimine ileten Fatma Koçkar’ın geniş bir dosya ile İl yönetimine başvurduğu öğrenildi. Koçkar’ın dosyası şuanda il yönetim kurulu üyeleri avukat Arzu Türkkal ve Didem Turan ile Ahmet Özmet’te. Yönetim içerisinde oluşturulan 3 kişilik inceleme komisyonu konuyu araştırmaya başladı. Komisyon üyeleri gerekli incelemeleri yaptıktan sonra kararı yönetim kuruluna sunacaklar. Yönetim kurulu da karar doğrultusunda disiplin istemini onaylayarak disiplin kuruluna iletecek yada reddedecek.

İMAR KOMİSYONU KURULDU
İl Başkanı Yalçın Kuşkan toplantıda imar komisyonu ve düzenleyecekleri seminerle ilgili bilgi verdi. Kuşkan, “İl yönetim kurulu olarak Haşmet Belen başkanlığında imar komisyonu oluşturduk. Bu zamana kadar kurulmaması büyük eksiklikti. İlçelerimizde yaşanan imar sıkıntılarını hep birlikte ele alacağız. Ayrıca 16 Ağustos günü profesör doktor Haluk Eyidoğan büyük bir ihtimalle ilimize gelecek. Gün içerisinde il binasında bir seminer düzenlenecek. Gölcük’te çeşitli programlar düzenleyeceğiz, daha sonrada partililerimizle iftarda buluşacağız.”dedi.

10 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR