Barbaros’ta depo yapılıyor

MHP Körfez İlçe yönetimi, yapılan kongrenin ardından iade-i ziyaretlerine önceki günkü Genç Karadenizliler Platformu ile devam etti. Ziyarette ilçe b...

BÜYÜT

MHP Körfez İlçe yönetimi, yapılan kongrenin ardından iade-i ziyaretlerine önceki günkü Genç Karadenizliler Platformu ile devam etti. Ziyarette ilçe başkanı Zeki Gürsu’ya ilçe yöneticileri, meclis üyeleri Ali Kanbur, Mehmet Gümüş ve Körfez Ülkü Ocakları Başkanı Murat Keleş eşlik etti. Ziyarette ilçe başkanı ilçe başkanı Zeki Gürsu, Platform Başkanı Nurettin Okutan’a bir tablo hediye etti.

 

GENÇ ADAY İSTEDİ

Öte yandan MHP’nin ilçe yöneticilerinden Erol Karadeniz de platforma üye oldu. Zeki Gürsu da bu jest karşılığında bir gencin partilerinden milletvekili aday adayı olmasını istedi ve tüm masrafların da tarafından karşılanacağını söyledi. Gürsu ayrıca sohbet sırasında tarihi en eski parti olarak MHP’yi gösteren Gürsu, “Sistemin oluşturduğu partiler tek tek gidecek. Türkiye’nin en büyük sorunu birlik ve beraberlik içinde olmak. Bunu ancak biz çözeriz” dedi. Toplantıda konuşan meclis üyesi Mehmet Gümüş de, Barbaros Mahallesi’nin sorunları hakkında bilgiler verdi.

 

BELEDİYE ARSA KAZANDI

Büyükşehir’in şuyulandırma çalışmalarını tamamladığını dile getiren Gümüş, “Haftaya mahallenin yeni haritası askıya çıkacak. Bu süre içinde yapılacak itirazlar değerlendirilecek, sonra harita kesinlik kazanacak. Yasa gereği 20 dönümün altındaki arsalarda depolama yapılamıyordu. Bu nedenle dağınık olan arsalar birleştirildi ve adalar yapıldı. Bu arada belediye de kendine arsa kazandırdı. Şimdi, bu 20 dönüm ve üzeri olarak oluşan arsalar satılabilecek” dedi.

 

PEHLİVAN İZİN VERMEMİŞTİ

Önemli bilgiler veren Gümüş, şöyle konuştu: “Halen 3 şirket burada arsa topluyor ve bir liman depolama yapmaya başladı bile. Geçmişte, eski başkan Yunus Pehlivan ve yardımcısı Mehmet Şendoğan, konteynır depolama yapılmasına izin vermeyeceklerini söylemişlerdi. Yeni yönetim 9 ay sonra depolama yaptırmaya başladı” dedi. Öte yandan Körfez Belediyesi’nin riskli alan olduğu için boşaltılan alandı İmam Hatip Lisesi yapımına izin vermesi de eleştirildi.

17 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR