Hisarcıklıoğlu: Gün, bir olma, iri olma, diri olma günü

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu son dönemde artan terör  olaylarının, masum insanların yüreğini yaktığını belirterek, bir taraftan terör  belasını y...

BÜYÜT

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu son dönemde artan terör  olaylarının, masum insanların yüreğini yaktığını belirterek, bir taraftan terör  belasını yaşarken, diğer taraftan toplumda artan bir kutuplaşma ile akıl ve  vicdan tutulmasının yaşanıyor olmasından büyük endişe duyduklarını kaydetti.  Türkiye üzerinde kirli bir Oyun oynanırken, bu tuzağın herkese  kurulduğunun görülmesi gerektiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, “Ülkemiz,  birliğimiz ve huzurumuz hedef alınmış durumda. Bu tuzağı kuranların oyunlarına  düşmemek, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizde” dedi. 


78 MİLYONA ÇAĞRI

Herkesin sağduyusunu koruması, vicdanının sesini dinlemesi gerektiğini ifade ederek, fitne ateşinin birlikte söndürülmesi  gerektiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: 

“Bizi bize, komşuyu komşuya düşman etmeye çalışanlara, teröre, hep  birlikte karşı durmalıyız. Çağrımız 78 milyon vatandaşımıza. Gün Türkün Kürte, Kürtün Türke, Alevinin Sünniye, Sünninin Aleviye el uzatma günüdür. Gün bir olma, iri olma, diri olma günüdür. Unutma, sen yoksan bir eksiğiz. Hadi sarıl Kürt akrabana, Türk arkadaşına, Hadi sarıl Alevi komşuna, Sünni dostuna, Hadi sarıl gayrimüslim hemşerine. Fitneye, fesada, tahrikçilere, provokatörlere fırsat  verme. Ülkemizin tamamında birlikte yaşama iradesi  göstermek zorundayız. Tepkimizi göstereceğiz, protesto edeceğiz, ama şiddete  bulaşmadan, kimseye zarar vermeden, kimseyi tahkir etmeden. Terörü protestoya sonuna kadar evet, ama şiddete hayır.” 

 

‘SEN DEVSİN YÜKÜN AĞIR’

Rifat Hisarcıklıoğlu, demokrasinin “hak” ve “özgürlük” demek olduğunu, ama  aynı zamanda da sorumluluk anlamına geldiğini ifade ederek, sorumluluk almadan,  hak ve özgürlüğün olamayacağını bildirdi. Herkesin sabırla imtihan günü olduğunun altını çizen  Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: “Sabırla ve metanetle birbirimize sarılmalı, vicdanlı olmalıyız.  Necip Fazıl bizlere nasıl sesleniyor, ‘Sen bir devsin, yükü ağırdır devin’. Biz  büyük bir milletiz ve büyük bir ülkeyiz. Elbette sorunlarımız da büyük olacak.  Ama biz bu sorunların üstesinden geldiğimiz için büyük bir millet ve büyük bir  ülke olduk. Allah’ın izniyle büyük millet ve büyük ülke olmayı da hep birlikte  nesiller boyu sürdüreceğiz” ifadesini kullandı. 

12 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR