Şevki Yılmaz’dan “Gelin canlar bir olalım” mesajı

Şehzadeler Belediyesi Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni’nde gerçekleştirilen konferansa Akpınar Camii İmam Hatibi Cebrail Çelik’in okuduğu Kur’an tilav...

Şehzadeler Belediyesi Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni’nde gerçekleştirilen konferansa Akpınar Camii İmam Hatibi Cebrail Çelik’in okuduğu Kur’an tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını yapan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olan Memur-Sen’in, kendisini cüzdan sendikacılığıyla sınırlamayıp bütün eylem ve söylemlerinde vicdan sendikacılığını ön plana çıkardığını söyledi.

 

BUGÜNDE ŞIMARMAYACAĞIZ İNŞALLAH

“Programda Neden ‘Gelin canlar bir olalım’ diyoruz biliyor musunuz?” Diye sözlerine başlayan Şevki Yılmaz, Ümmet olarak birlik beraberlik içinde olmak gerektiğini, emperyalist güçlerin sürekli kardeşi kardeşe kırdırdığını söyledi. Günümüze kadar millet olarak birçok badireler atlatıldığını, Müslüman coğrafyasında birçok kirli oyunların oynandığını, Müslümanların kendi topraklarında zulüm gördüğünü vurgulayan Yılmaz, "Dün Türkiye nerdeydi? Bugün Türkiye nereye ulaştı? Yarın Türkiye nereye ulaşacak? Bütün bu hedeflere ulaşmada çok büyük hedeflerimiz var. Dün Türkiye’nin bugünkü noktaya geleceğine kimse inanamazdı. Müminler asla Allah’tan ümidini kesmezler. Ogün de ümitsiz değildik. Bugünde şımarmayacağız inşallah" dedi.

 

CİHAN DEVLETİNİ ORTADAN KALDIRDILAR

İstanbul fethinin iki büyük sebebi olduğunu kaydeden Yılmaz, "Bu iki mühim sebebi bilmesek Türkiye’nin önemini bilemeyiz. En büyük hazinemiz vatandır. Türkiye’de arazilerimizin hiçbir değeri yoktur vatan güçlü olmayınca. Allah; Valileri, Belediye Başkanlarını, cumhurbaşkanlarını, Başbakanları ve Yöneticileri Arapça ‘Ana’ kökünden tarif etmiştir. Neden babanın merhameti var ama ananınki daha fazla. Ağlarsa anam ağlar gayrisi yalan ağlar. Yöneticiler topluma ana gibi şefkatli ana gibi merhametli olsun. Hani bugün efendim Korsan Kemal diyor ya ‘Tayyip Erdoğan sürekli ağlıyor’. Ağlar tabi sen ana değilsin ki öyle bir derdin yok, o ana olduğu için ümmetin haline, mazlumların haline ağlıyor. Bu ümmetin ilk anası yeryüzünde Hadis-i Şerif’in tecellisi ile Fatih Sultan Muhammed Han oldu. Ne Afrika sömürüldü. Ne Asya sömürüldü. Biz tarihte insanlığa böyle analık yapmış bir milletiz. Cenabı Allah bu millete bu imkânı lütfetti ama içimizdeki hainler, bu memleketi içeriden yediler, cihan devletini ortadan kaldırdılar" şeklinde konuştu.

 

YOKSA BİR SANDIKTA GİDERSİNİZ BİR GÜN

Konuşmasının bir bölümünde cemaatlere uyarıda bulunan ve CHP’yi eleştiren Yılmaz, "Bak buradan söylüyorum bir takım cemaatleri de uyarıyorum. O Bizans’ın yanında size yer almak yakışmıyor. Türkiye’yi yenemezsiniz hem vallahi, hem billahi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tunceli ile ne ilgisi var. Tunceli’de binlerce insanı çoluk çocuk demeden katlettiler ve onu katleden bayanın ismini Sabiha Gökçen havaalanına verdiler. Hadi CHP samimiysen öyle Alevi kardeşlerimizi kullanma. Sen kim onlar kim. Bu memlekette Dersim’e en büyük darbeyi vuran Dersim vilayetinin ismini bile Tunceli’ye çeviren CHP zihniyetiydi. Kan kusturdular. Allah’ın izni ile bu oyunları bozacağız. Uyumadan çalışacağız. Artık cemaatlerin mazeret dönemi bitti. Devleti ele geçireceklermiş. Sen uykuda mısın? Devlet emin ellerde. Şimdi sivil toplum örgütlerinin, tarikatların görevi devleti ele geçirmek değil. Bu devlet için nesiller yetiştirmek. Artık Türkiye’de silahlı kuvvetler ihtilal dönemi bitti. Bak daha önce Menderes’i astılar. Erbakan hocam geldi. Onu tasfiye ettiler Özal geldi. Onlardan gözüktü onları vurdu. Onu da şehit ettiler. Biz geldik. ‘Bizden kurtulduk’ dediler. Allah onları Kasımpaşalı’ya çarptırdı. Allah bu milleti asla sahipsiz bırakmaz. Ama iktidarda da şımarmayacaksın ve hepimiz, seçmeni şuurlu yapacağız. Yoksa bir sandıkta gidersiniz bir gün" şeklinde konuştu.

07 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Turgut Güngör - Aşağıda uyarı notunuzu okudum anladım KÜFÜR FALAN ETMEYECEĞİM DE BU TİPLERE BEDDUADA EDEMZMİYİM BİLGİ İSTİYORUM.

Yanıtla . 0Beğen 07 Nisan 11:13
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR