Milli İttifak, seçim beyannamesini açıkladı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici beklenen seçim beyannamesini açıklayara...

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici beklenen seçim beyannamesini açıklayarak 7 Haziran genel seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girmek için ter döken milletvekili adaylarını da kamuoyuna tanıttı. Ankara Atatürk Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen programa partililerin ilgisi son derece yüksekti. İlimizden de gece saatlerinde yaklaşık 2 bin partili Perşembe Pazarı Alanı'ndan kaldırılan 40 otobüsle programa katıldı.


COŞKUYLA KARŞILANDILAR

Program mehteran takımının gösterileri ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici salona birlikte geldi. Başkanlar partililer tarafından son derece coşkuyla karşılandılar. Programın açılış konuşmasını SP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman ve BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç gerçekleştirdi.  İkili milli ittifakın önemine vurgu yaparak, milli ittifakın gerçekleşmesi noktasında emeği geçenlere teşekkürlerini sundular. 

 

SEÇİM BEYANNAMESİNİ BİRLİKTE OKUDULAR

Mehmet Karaman, "Bu coşku, milli ittifakı sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sokmayacak aynı zamanda iktidar yapacaktır. Bugün seferberlik günüdür. Seçimlere 40 gün kalmıştır. Milli ittifakın iktidarı için tüm STK'lara gideceğiz ve her evin kapısını çalacağız. Herkesten oy dileneceğiz" diyerek teşkilatlara da görev verdi. Sonrasında genel başkanlar söz aldı. Salonu selamlayarak sözlerine başlayan başkan Kamalak ve Destici birlikte beklenen seçim beyannamesini aktardılar.

 

“İKTİDAR KENDİ HAVUZUNU DOLDURDU”

SP'nin 65 maddeden oluşan seçim beyannamesinde büyük çoğunlukta ekonomik vaatler dikkat çekti. Seçim beyannamesinde Cumhurbaşkanının aldığı örtülü ödeneğe de son verileceği belirtildi. Mustafa Destici, "Rahmetli Necmettin Erbakan'ın havuz sistemi bu iktidar tarafından yanlış anlaşıldı. İktidar kendi havuzunu doldurdu" dedi. Salondan yükselen 'Vur vur inlesin AKP dinlesin sloganlarına karşılık Destici, "Vurarak ve kırarak değil sevgi ve kardeşlikle milli ittifakı gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.


“MİLLETİN SESİNE KULAK VERDİK”

Milli İttifak'ın Kocaeli Milletvekili adayları Serhat Duyar ve Zafer Mutlu da seçim beyannamesinin hemen ardından hem buradaki şöleni hem de seçim beyannamesinde yer alan vaatleri değerlendirdi. Duyar, "Burada bir bahar havası var. Milli ittifak sayesinde bir bahar atmosferi yakaladık. Biz milli ittifakı gerçekleştirerek milletin isteklerine sırt çevirmediğimizi ortaya koyduk. Özlenen milli ittifakın iktidarını milletimiz istiyor. Seçim beyannamemizde yer alan her maddeyi gerçekleştirebilecek güçteyiz. Bizler milletin sesine kulak verdik artık söz millette" diyerek sözlerini tamamladı.


"MİLLETİN REFAHI ÖN PLANDA TUTULDU"

Milli ittifak gerçekleştiği günden beri son derece önemli tepkiler alındığına dikkat çeken Zafer Mutlu ise "Ankara'nın en büyük stadında bu coşkuyu yakalamak hoşnutluk yaşattı.  Önümüzdeki hafta gerçekleşecek Kocaeli mitingi de aynı coşkuda geçsin istemekteyiz. Buradaki mitingin etkileri Kocaeli'ye de yansıyacaktır ve her yerde milli ittifak konuşulacaktır. Seçim beyannamemize de gelince ağırlıklı olarak halkın ekonomik refahını yükseltmeye yönelik meseleler var" diyerek görüşlerini belirtti. Muharrem İBRAHİMOĞLU


SEÇİM VAADLERİ

İşçi, memur ve emekliye yapılacak yüzde 50 ücret artışı ve asgari ücretin bin 500 TL olmasıyla birlikte vatandaşın geliri artırılacak. 65 yaş üstündekilerin maaşlarına yüzde 100 zam yapılacak.

İşsizlik fonu iş edindirme fonuna dönüşecek.

Ahlak siyasete hakim kılınacak. Devamlı olarak toplumda huzur ve barışın sağlanması için mücadele edilecek.

Kuvvetler ayrılığı prensibi hukukun üstünlüğü ilkesine göre yeniden ve geri dönülmez şekilde tesis edilecek.

Siyaset demokratikleştirilecek ve demokrasi toplumsallaşacak.  

Medya çalışanlarının çalışma ve yaşam koşulları iyileştirilecek. Gazetecilere yıpranma hakkı verilecek.

Yerel düzeyde politika oluşturma ve uygulama süreçlerine meslek örgütleri, STK'lar ve üniversitelerin daha fazla katkı sunması sağlanacak.

HSYK, Hakimler Yüksek Kurulu (HYK) ve Savcılar Yüksek Kurulu olmak üzere ikiye ayrılacak.

Yerel yönetimler halkın ve sivil toplumun süreçlere ve kararlara etkin katılımı ile güçlendirilecek.

Kırsal bölgelerden şehirlere göçün engellenmesi amacıyla yerel kaynaklar üretme yönlendirilecek, illerde istihdamın geliştirilmesi ve refahın arttırılması sağlanacak.

Müteşebbis insan gücünü harekete geçirecek yatırım atmosferi oluşturmak, işsizlik sorununu tamamen çözmek, faizi gereksiz kılmak iç ve dış borçları sıfırlamak denk bütçe yapmak.

Kalkınma Anadolu Projesiyle, kalkınma planları tepeden inme değil katılımcı yollarla aşağıdan yukarı doğru belirlenecek.

Havuz sistemi yeniden kurulacak, böylece kaynak israfı önlenecek.

Tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine geçilecek.

Tarım ve hayvancılık stratejik bir sektör ilan edilecek ve Türkiye Tarım ve Hayvancılık Kurumu kurulacak. 85 yıllık kullanılmayan mayınlı araziler temizlenerek tarıma açılacak. Üretim ve tüketim arasındaki aracıların rolü azaltılacak. Ürün borsası kurulacak.

Esnaf ve Sanatkarlar ile KOBİ'lere Koordinasyon ve planlama merkezleriyle çözüm ortağı olunacak.

Demiryolu tesisleri kurup, milli tren setleri üretilecek.

Enerji verimliliği yüksek, güneş enerjisi, rüzgar gülü, dalga enerjisi jeotermal enerji  gibi enerji üretimine geçilecek. Kayıp kaçak bedelleri vatandaşa yansıtılmayacak.

YÖK kaldırılacak. Üniversiteler arası kurulun yapısı yeniden düzenlenecek.

Herkesin beşikten mezara kadar sağlık sigortası olacak.

Emeklilikte yaş sınırı kalkacak.

Evlenecek her çifte brüt asgari ücret kadar karşılıksız destek verilecek.

Yüksek Öğrenim gençlerine geniş burs imkanı sağlanacak.

Dış politikada barış ve diyalog esas alınacak.

Kredi Kartı borçlarının  faizleri tamamen silinecek ve borçları taksitlendirilecek.

Özgecanları öldüren katiller için idam geri getirilecek aynı şekilde vatanı bölmeye çalışanları da.

Siyasi bir kurum olmayan Cumhurbaşkanlığı için ayrılan örtülü ödenek kaldırılacak.

Seçim Barajı kalkacak.

mi.jpg

maz.jpg

salo.jpg

26 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İZMİTLİ HAKKI - TÜM MEMURLAR EMEKLİ DUL YETİM İŞSİZLER SİZLERE GÜVENİYOR AÇIKLAMALR TATMİN EDİCİ HALKIN GERÇEK BEKLENTİLERİ UMARIZ 13 SENEDİR ÇEKİLEN BAŞTA EKONOMİK MANVİ BEKLENTİLERİ GERÇEKLEŞTİRİRSİNİZ ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN BU SEFER İTTİFAK AKP KUSURA BAKMAYACAK

Yanıtla . 0Beğen 26 Nisan 13:16
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR