Çeker: Araştırma Hastanesi’nin hemşire eksikliği giderilmeli

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Sema Gümüş, Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi Burcu Görüş,...

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Sema Gümüş, Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi Burcu Görüş, Temsilci Varol Sakallı, Özlem Çağan, Başiskele İlçe Temsilcisi Yalcın Gül ve Erol Kalemer ile birlikte Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü makamında ziyaret etti. Çeker, Hülagü’ye görevinde başarılar dilerken Hülagü de ziyaret için kendilerine teşekkür etti.

 

“MEVCUT ÇALIŞMALARIN YAPILACAĞI KANAATİNDEYİZ”

Ziyaret sonrası açıklamada buluna Başkan Çeker, “Prof. Dr. Sadettin Hülagü, alanında iyi yetişmiş, Türkiye'de tanınan uzman hekim, uluslararası standartta bir bilim adamıdır. Üniversiteler ise bilim yuvalarıdır. Sayın Hülagü’nün Kocaeli Üniversitesi'ni tüm fikirlerin konuşulduğu, tartışıldığı, bir eğitim kurumu haline getirilmesi için gerekli çalışmaları yapacağına inanıyorum. KOÜ ülkemizde sayılı ve bilinen bir üniversitedir. Mevcut çıtanın daha da yükseltilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağı kanaatindeyiz” dedi.

 

“HEMŞİRE EKSİKLİĞİ GİDERİLMELİ”

Açıklamasını sürdüren Çeker, “Umuttepe Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilimizin dışında bölgeye de ciddi  bir sağlık hizmeti vermektedir. Verilen sağlık hizmetinin daha kaliteli hala getirilmesi için hastanedeki hemşire eksikliğinin bir an önce giderilmesi gerek. Hastanenin ekonomik sorunlarının ortadan kaldırılması için hükümet gerekli ekonomik desteği vermeli, kuruma para aktarılmalıdır. Veya kurumun borçları silinmelidir. Kurumun asli kadrosunda olduğu halde uzun zamandır başka kurumlarda geçici görevle görevlendirilen personelin geçici görevleri sonlandırılarak kurma geri dönmeleri sağlanmalıdır” şeklinde konuştu.

19 Nisan 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

serhat - nurhayat hanım , sizide bekleriz 24 saat nöbete bakalım ne yapacaksınız

Yanıtla . 0Beğen 19 Nisan 15:19
01

nurhayat - hemşireler hastahanede ne iş yapıyorlarki nöbette uymaktan hasta azrlamaktan başka

Yanıtla . 0Beğen 19 Nisan 15:19
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR